Postanowienie noworoczne, które odmieni życie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Postanowienie noworoczne, które odmieni życie!

© UNICEF/Marish

W styczniu wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Niestety wielu z nas nie udaje się ich dotrzymać i wciąż pozostają w sferze planów. Tym razem możesz to zmienić! Zamiast podjąć postanowienie dla siebie, podejmij… dla kogoś! UNICEF podpowiada, jak to zrobić i pomoże w jego realizacji.

Zwyczaj postanowień noworocznych ma długą tradycję. Każdego roku tysiące ludzi podejmują je, aby zmienić coś w swoim życiu. Najczęściej postanowienia wiążą się ze zwiększeniem aktywności fizycznej, przejściem na dietę czy rozwojem osobistym. 

Niestety większość z nas ma trudności z dotrzymaniem postanowień noworocznych. Z badania zrealizowanego w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego roku wynika, że tylko 35% ankietowanych dotrzymało wszystkich swoich postanowień podjętych w styczniu. Najczęstsze przyczyny wiążą się ze zbyt szybkim tempem życia, brakiem czasu czy przywiązaniem do starych nawyków.

Wyjątkowe postanowienie noworoczne

Warto zauważyć, że postanowienia zazwyczaj podejmujemy tylko dla siebie. Brak silnej woli i realistycznego planu działania powodują, że nasza motywacja szybko spada. Dlatego w tym roku UNICEF proponuje zmienić nieco charakter tej praktyki i podjąć postanowienie dla kogoś. Takim postanowieniem może być regularna pomoc potrzebującemu dziecku. Zobowiązanie do comiesięcznego wsparcia to nie tylko piękny gest, ale prawdziwa, realna pomoc. 

Takiego wsparcia potrzebują np. dzieci w Jemenie – kraju, w którym panuje największy kryzys humanitarny w XXI wieku. UNICEF jest na miejscu i w tym roku chce zapewnić ratującą życie pomoc niemal wszystkim dzieciom w tym państwie. 

Każdy może podjąć postanowienie noworoczne, które odmieni życie dziecka w Jemenie. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/jemen i wypełnić formularz regularnego wsparcia. Każda, nawet najmniejsza kwota ma sens, a pomoc trafi tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Organizacja co miesiąc poinformuje Darczyńcę, jak przekazane środki pomogły uratować zdrowie i życie wielu najmłodszych, dla których ta pomoc to kwestia życia i śmierci. Podjęcie tego typu postanowienia noworocznego to szlachetne zobowiązanie, które da więcej motywacji i duże szanse na realizację.

Szczęśliwy cały rok

W tym roku UNICEF chce dotrzeć w pomocą łącznie do 177 mln najmłodszych na całym świecie. Organizacja planuje zapewnić dzieciom pomoc humanitarną taką jak czysta woda, żywność czy leki. Może to jednak zrobić tylko dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców, również z Polski. Postanowienie o comiesięcznej darowiźnie na rzecz potrzebujących dzieci da im szansę na godną teraźniejszość i lepszą przyszłość.

W czasie, w którym podejmujemy liczne postanowienia noworoczne i życzymy sobie nawzajem szczęśliwego Nowego Roku, warto pomyśleć o dzieciach potrzebujących naszej pomocy. Działając razem z UNICEF, możesz dotrzymać postanowienia noworocznego, a co najważniejsze: podarować dzieciom szczęśliwy cały rok.

Zobacz również

Co 6 młoda osoba w Polsce jest zagrożona wykluczeniem transportowym

Co 6 młoda osoba w Polsce jest zagrożona wykluczeniem transportowym

W Polsce 14% dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 19 lat jest zagrożonych wykluczeniem transportowym – wynika z raportu „Wykluczenie transportowe dzieci i młodzieży w Polsce”, przygotowanego przez UNICEF Polska i zaprezentowanego 16 października w Centrum Prasowym PAP. v

Więcej
Iga Świątek wspiera działania UNICEF Polska na rzecz zdrowia psychicznego dzieci

Iga Świątek wspiera działania UNICEF Polska na rzecz zdrowia psychicznego dzieci

10 października 2024, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, Iga Świątek ogłosiła wsparcie dla UNICEF Polska, przekazując naszej organizacji 200 tys. złotych na programy wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.  

Więcej
Ponad 370 milionów dziewcząt i kobiet na świecie doświadczyło przemocy seksualnej w dzieciństwie

Ponad 370 milionów dziewcząt i kobiet na świecie doświadczyło przemocy seksualnej w dzieciństwie

Przemoc seksualna wobec dzieci to problem globalny, który nie zna granic – geograficznych, kulturowych czy ekonomicznych. Z najnowszych danych UNICEF wynika, że jedna na osiem dziewcząt i kobiet doświadczyła gwałtu lub napaści na tle seksualnym przed ukończeniem 18. roku życia.

Więcej