„Ratujmy życie dzieciom w Nigrze!” - apeluje UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Pomoc_dla_Nigru

UNICEF Polska inauguruje akcję „Pomoc dla Nigru”, by ratować dzieci umierające z głodu w jednym z najbiedniejszych krajów świata. Wspólnie z Łukaszem Nowickim, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, apeluje do Polaków o wsparcie.

W Nigrze 380 tysięcy dzieci poniżej 5. roku życia cierpi na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia. Z powodu braku środków 60% z nich nie otrzymało w tym roku żadnej pomocy. Wiele dzieci głoduje i nie wie, czy i kiedy zje kolejny posiłek. Niger jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw na świecie. Prawie cały jego obszar zajmuje Sahara, a tylko 3% stanowi ziemia uprawna. Cykliczne susze i powodzie powodują, że nieustannie brakuje żywności. Sytuację pogarsza migracja ludności z powodu zagrożenia atakami terrorystów z organizacji Boko Haram działających na terenie Nigru.

Ambasador Dobrej Woli UNICEF Łukasz Nowicki po powrocie z misji UNICEF Polska w Nigrze mówi: – To była bardzo trudna wizyta. Sam jestem ojcem i widok umierających z głodu dzieci bardzo mnie poruszył. Poznałem m.in. malutką Omarę, która w wieku ośmiu miesięcy waży nieco ponad 3 kg! W XXI taka sytuacja jest niewyobrażalna! mówi aktor, który od dziewięciu lat wspiera działania organizacji, apeluje: – Dzieci w Nigrze umierają z głodu i naprawdę potrzebują naszego wsparcia.

Nowicki_apeluje_pomoc_dla_Nigru

Jak pomóc?

To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/niger i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie.  W ramach akcji „Pomoc dla Nigru” zbieramy środki na ratowanie i leczenie niedożywionych dzieci w Nigrze. Pieniądze zebrane w Polsce przeznaczymy m.in. na żywność terapeutyczną i leczenie niedożywienia u dzieci, suplementację witaminą A i żelazem, zakup tabletek odrobaczających, szczepienia przeciwko odrze oraz zapewnienie dostępu do czystej wody, sanitariatów i zestawów higienicznych.

Pracownicy UNICEF są na miejscu, dostarczają wodę, żywność terapeutyczną stosowaną w leczeniu niedożywienia, obejmują dzieci opieką medyczną. – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. – Jesteśmy gotowi nieść dalszą pomoc, ale do działania potrzebujemy finansowego wsparcia. UNICEF jest główną organizacją, która udziela pomocy niedożywionym dzieciom w Nigrze, dlatego widząc potrzeby najmłodszych w tym kraju, postanowiliśmy zaapelować do Polaków o pomoc. Dziękujemy za każdą darowiznę. Dla umierającego z głodu dziecka w Nigrze to kwestia życia lub śmierci. Albo my, albo nikt!

Każda złotówka się liczy!

W ostatnich latach dzięki wsparciu darczyńców z Polski udało się uratować wiele małych istnień, m.in. w Syrii, Jemenie, Mali czy Sudanie Południowym. Najmłodsi w Nigrze także pilnie potrzebują naszej pomocy. Naprawdę wystarczy niewiele, aby uratować życie dziecka. Na przykład za 86 zł można kupić 6 puszek terapeutycznego mleka w proszku, ratującego życie najmłodszym dzieciom. W leczeniu niedożywienia UNICEF od lat z powodzeniem stosuje pastę terapeutyczną złożoną ze zmielonych orzeszków ziemnych. Jedna saszetka dostarcza dziecku aż 500 kcal. Wystarczą trzy saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało na wadze kilogram. Taka miesięczna terapia leczenia niedożywienia u dziecka kosztuje zaledwie 122 zł. Bardzo liczymy na pomoc naszych niezawodnych darczyńców!

Kampanię UNICEF Polska na rzecz ratowania życia dzieci w Nigrze, która rozpoczyna się 4 listopada, wspiera portal ONET.pl.

Niger_banner_525x248

Zobacz również

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

W obliczu kryzysów humanitarnych edukacja jest dla dzieci szansą na normalną przyszłość. Zachowanie ciągłości nauki musi zawsze być priorytetem, ale niestety szacuje się, że na całym świecie 224 mln najmłodszych wymaga pilnego wsparcia edukacyjnego.

Więcej
Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

Nic o nas bez nas. Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

26 sierpnia w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka zostanie uroczyście zainaugurowana działalność Zespołu. Tworzą go młodzi aktywiści, ich rodzice, eksperci z różnych dziedzin, redaktorzy poruszający tematykę społeczną, w tym praw dzieci, a przewodniczy mu prof. Ewa Jarosz. 

Więcej
Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Mpox (dawniej małpia ospa) zagraża dzieciom we wschodniej i południowej Afryce. Przypadki zachorowań odnotowano m.in. w Demokratycznej Republice Konga, Burundi, Rwandzie, Ugandzie, Kenii i RPA.

Więcej