Robert Lewandowski nowym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Robert Lewandowski

W warszawskim hotelu Sheraton odbyła się dzisiaj uroczystość mianowania nowego Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Polska. Do tego elitarnego grona dołączył Robert Lewandowski, światowej sławy sportowiec i piłkarz reprezentacji Polski. Nowy Ambasador będzie wspierał UNICEF w walce o zdrowie i bezpieczną przyszłość dla dzieci na całym świecie.

Jako Ambasador Dobrej Woli, Robert Lewandowski na początku swojej współpracy z UNICEF, weźmie udział w ogólnoeuropejskiej kampanii dotyczącej sytuacji dzieci będących ofiarami konfliktów, kryzysów i klęsk żywiołowych. Każdego dnia odbierają one najmłodszym dzieciństwo i na ten właśnie problem Robert Lewandowski będzie chciał zwrócić szczególną uwagę.

Nominacja na Ambasadora Dobrej Woli UNICEF to dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona osób, dla których troska o zdrowie i przyszłość dzieci to życiowy priorytet. Współpraca z UNICEF to również moje osobiste zobowiązanie, aby aktywnie pomagać potrzebującym dzieciom i na każdym kroku przypominać wszystkim, że każde dziecko ma prawo do zdrowego, bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa – powiedział Robert Lewandowski, przyjmując tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, będzie również wspierał działania promujące sport i zabawę. UNICEF wierzy, że są to skuteczne narzędzia w walce z problemami zdrowotnymi, brakami w edukacji, nierównością płci, a zwłaszcza w kwestiach związanych z ochroną przed przemocą i prawidłowym rozwojem dzieci.

Serdecznie witamy Roberta Lewandowskiego w gronie Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do zaproszenia tego znakomitego sportowca do rodziny UNICEF,  jaką tworzą wszyscy ci, którzy walczą o lepszą przyszłość dla dzieci. Jestem przekonany, że wspólnymi siłami uratujemy życie wielu dzieci – powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika. Obecnie jest zawodnikiem Borussii Dortmund, gra także w Reprezentacji Polski. Najlepszy Polski Piłkarz według Tygodnika Piłka Nożna w latach 2011, 2012, 2013. W sezonie 2012/2013 zajął piąte miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza Europy według UEFA.

Sport to moja pasja, bez której nie wyobrażam sobie życia. Nie mogę więc pogodzić się z tym, że są na świecie dzieci, które nie mogą grać w piłkę, jeździć na rowerze czy bawić się. Każde dziecko ma prawo do sportu i zabawy! Bardzo mi zależy na tym, aby wszystkie dzieci wiedziały i pamiętały, że cały świat stoi przed nimi otworem i żeby cały czas walczyły o swoje marzenia. W sporcie jak w życiu – wszystko jest możliwe! – powiedział Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Sport daje nam również wielu bohaterów, podziwianych i naśladowanych przez miliony osób. Dlatego właśnie UNICEF angażuje znanych sportowców, olimpijczyków, mistrzów i inne osobistości ze świata sportu, aby inspirowali oni najmłodszych do przezwyciężania codziennych kłopotów i trudności. Wśród Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF znajdziemy takich uznanych sportowców jak piłkarze Leo Messi i David Beckham czy tenisista Novak Djokovic.

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. Jako pierwsza organizacja na świecie, już w latach 50., zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci. Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF z poświęceniem wykorzystują swój talent i sławę, by walczyć o prawa najmłodszych i wspierać misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro-bono.

Ambasadorami Dobrej Woli UNICEF w Polsce są także: Majka Jeżowska, Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski oraz Magdalena Różczka.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej