Rząd RP wsparł działania humanitarne UNICEF na rzecz Syrii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Syria

Rząd RP wsparł działania humanitarne UNICEF na rzecz Syrii

Konflikt zbrojny w Syrii trwa już ponad dwa lata. Świat nie powinien zapominać o dzieciach i ich rodzinach, które znajdują się w centrum tego konfliktu. Sytuacja pogarsza się, a przedłużający się kryzys to dla nich ogromne zagrożenie. Na całym świecie UNICEF mobilizuje siły i środki w celu zwiększenia zasięgu działań humanitarnych w Syrii.

Komitety Narodowe UNICEF na całym świecie w tym UNICEF POLSKA, zaapelowały do Rządów swoich krajów o wsparcie finansowe na rzecz ofiar konfliktu w Syrii. W odpowiedzi Rząd RP  podjął decyzję o wsparciu działań UNICEF kwotą 0,9 miliona złotych.

Środki te zostaną przeznaczone na zapewnienie dostępu do wody, środków higienicznych i sanitarnych dla dzieci w szkołach oraz uchodźców wewnętrznych. Z 6,8 mln osób dotkniętych konfliktem wewnątrz Syrii 3,1 mln to dzieci.

UNICEF Polska prowadzi równocześnie zbiórkę publiczną na rzecz poszkodowanych w Syrii.

Pomagam teraz!

Zobacz również

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy

Zawieszenie broni w Strefie Gazy to długo oczekiwane rozwiązanie dla dzieci i rodzin, które przez ponad rok znosiły bombardowania i niedostatki, a także dla zakładników w Gazie oraz ich rodzin w Izraelu, którzy również wiele wycierpieli.

Więcej
Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej