Ucierpiało 4 mln dzieci. Prosimy o pomoc!

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Tragedia na Filipinach. Ucierpiało 4 mln dzieci.

Dziesiątki tysięcy zabitych, miliony poszkodowanych, wśród nich aż 4 miliony dzieci - sytuacja na Filipinach jest dramatyczna. Najsilniejszy w historii tajfun Haiyan spustoszył kraj. UNICEF Polska uruchomił akcję pomocową i apeluje o pilne wsparcie.

UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc od początku kryzysu. Wszystkie działania organizacji koncentrują się teraz na ratowaniu życia i zdrowia dzieci. Na miejsce skierowano już transporty z żywnością terapeutyczną, zestawy sanitarne, czystą wodę oraz środki higieny osobistej. Tysiące dzieci czekają na pilną pomoc! Jeszcze nigdy w historii świata siła żywiołu nie była tak wielka, dlatego UNICEF zaapelował do całego świata o pomoc dla ofiar żywiołu.

Polski oddział organizacji w trybie natychmiastowym uruchomił zbiórkę publiczną na rzecz ofiar katastrofy. Wpłaty na pomoc humanitarną dla ofiar tajfunu Haiyan można dokonywać poprzez stronę internetową  www.unicef.pl oraz bezpośrednio wpłacając darowiznę na numer konta akcji: 28 1020 1026 0000 1902 0203 5434. 

Pracujemy bez przerwy, aby ratować życie ofiar tajfunu Haiyan. W takiej sytuacji musimy działać natychmiast, bo liczy się każda minuta. Leki, żywność, czysta woda, zestawy sanitarne – tego właśnie potrzebują mieszkańcy Filipin. Prosimy wszystkich o  pomoc! Dzięki Państwa Darowiznom możemy od razu pomagać potrzebującym dzieciom – apeluje Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Biuro UNICEF w Polsce monitoruje na bieżąco sytuację na Filipinach i jest w stałym kontakcie z władzami UNICEF w Nowym Jorku i Genewie.

Wszystkie osoby, chcące przekazać darowiznę na pomoc ofiarom Tajfunu na Filipinach prosimy o wpłaty na stronie WPŁAĆ.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej