UNICEF Polska apeluje o pomoc dla Czadu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF_Czad

„Umieram z głodu” – tym dramatycznym hasłem UNICEF Polska chce zwrócić uwagę na skutki kryzysu żywnościowego w Czadzie. W tym kraju co 7 minut jedno dziecko umiera z głodu

Susza, nawracające epidemie odry, cholery i polio, a także konflikt w Libii – to wszystko przyczyniło się do dramatycznego pogorszenia sytuacji wielu rodzin w Czadzie. Najnowsze raporty UNICEF informują, że z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia cierpi tam ponad 127 tysięcy dzieci.

UNICEF jest na miejscu. Dostarcza żywność terapeutyczną, szczepionki i leki. Wspiera ośrodki terapeutycznego dożywiania i tworzy nowe, aby dotrzeć z pomocą do dzieci z najbardziej zagrożonych obszarów. Pomoc przekazana przez polskich Darczyńców trafi właśnie do takich ośrodków.

„Leczenie jednego dziecka cierpiącego z powodu niedożywienia kosztuje niewiele ponad 4 złote dziennie”- mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF w Polsce. „To niewielka kwota, a ratuje ludzkie życie.”

Projekt, który dzięki pomocy Polaków UNICEF planuje sfinansować, obejmuje m.in. zapewnienie leczenia niedożywionych dzieci w 50 ośrodkach zdrowia, wsparcie programu szczepień w 10 regionach Czadu, zainstalowanie zbiorników na wodę pitną w ośrodkach zdrowia, oraz zapewnienie dzieciom witaminy A i leków przeciwpasożytniczych.

UNICEF nie jest finansowany przez ONZ. Swoje projekty realizuje dzięki wsparciu Darczyńców. Dlatego apelujemy o wpłaty na rzecz dzieci w Czadzie. Nie możemy ich zawieść.”- dodaje Marek Krupiński.

Każdy z nas może pomóc głodującym dzieciom. Wystarczy wejść na stronę internetową www.unicef.pl/czad i wpłacić darowiznę. Już 113 PLN zapewni dzienną terapię dla 27 dzieci. Zbiórka potrwa do końca marca 2013 roku.

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej