UNICEF Polska: Już 1,5 mln złotych pomocy dla dzieci w Sudanie Południowym!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Sudan_1

Warszawa, 25 stycznia 2019 r. – UNICEF w Polsce zebrał już ponad 1,5 mln złotych na wsparcie dla dzieci w Sudanie Południowym. Środki pomogą w leczeniu najmłodszych cierpiących z powodu niedożywienia.

 „Uratuj dziecko w Sudanie Południowym” to akcja prowadzona przez UNICEF Polska od listopada ubiegłego roku. Poprzez stronę unicef.pl/sudan można przekazać darowiznę na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci w tym afrykańskim kraju, gdzie ćwierć miliona najmłodszych jest zagrożonych śmiercią głodową.

W ciągu dwóch miesięcy Darczyńcy z Polski przekazali ponad 1,5 mln złotych. Ogromnie im za to dziękujemy, bo za tę kwotę jesteśmy w stanie uratować wiele istnień. Jednocześnie nie ustajemy w wysiłkach, aby nieść pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci w Sudanie Południowym, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Sudan_2

Wojna w Sudanie Południowym trwa już 5 lat. Brak bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do czystej wody dotknął ponad połowę mieszkańców kraju, którzy walczą o przetrwanie każdego dnia. W najgorszej sytuacji są dzieci cierpiące na skutek niedożywienia. Lata konfliktu zdewastowały gospodarkę Sudanu Południowego. Wysoka inflacja spowodowała, że większość podstawowych produktów żywnościowych jest zbyt droga dla wielu rodzin, co zaostrza poziom niedożywienia wśród dzieci.

Wśród dzieci dotkniętych niedożywieniem w Sudanie Południowym są bliźniaczki: Elizabeth i Madelina. Dziewczynki w ostatnim czasie już kilka razy były przyjmowane do szpitala wspieranego przez UNICEF. Po dwutygodniowym leczeniu w końcu nastąpiła poprawa stanu ich zdrowia. W leczeniu niedożywienia UNICEF stosuje pastę terapeutyczną złożoną z orzeszków ziemnych. Jedna saszetka pasty kosztuje zaledwie 1,50 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby niedożywione dziecko przybrało na wadze kilogram. Teraz Elizabeth i Madelina dochodzą do zdrowia i mogą być wypisane do domu.

Sudan_3

Dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF finansuje w Sudanie Południowym:

  • Pomoc dla dzieci znajdujących się w ośrodkach zdrowia położonych na szczególnie zagrożonych obszarach oraz w miejscach, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii.
  • Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.
  • Dostarczenie gotowej do spożycia żywności terapeutycznej (pasta, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne), która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci.
  • Szkolenia personelu w zakresie rozpoznawania i leczenia niedożywienia wśród dzieci.
  • Edukację w zakresie dobrych praktyk żywieniowych i zdrowotnych wśród lokalnych społeczności.

Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/sudan i przekazując darowiznę. Kampanię wspiera Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Dołącz do akcji:

slide_podglad_button

Zobacz również

Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

44% młodych osób, które wzięły udział w badaniu UNICEF Polska, dotyczącym wykluczenie transportowego, przyznaje, że kierowało się dostępnością transportu publicznego podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Więcej
Konin z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Konin z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Konin oficjalnie otrzymał tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom UNICEF Polska jako pierwsze miasto w Wielkopolsce i czwarte w kraju. Przynależność do tego wyjątkowego grona samorządów to efekt kilkuletniej pracy i skutecznych działań na rzecz młodych obywateli miasta, ale też zobowiązanie do konsekwentnego wspierania ich potrzeb w przyszłości.  

Więcej
Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Wsłuchując się w dziecięce marzenia, związane z przyszłością, pomagamy najmłodszym w realizacji tych planów. Obowiązkiem rodziców, opiekunów i społeczeństwa jest wspieranie młodych osób, które powinny mieć możliwość nie tylko wyrażania swoich opinii na temat świata, w którym żyją, ale także proponowania zmian.

Więcej