UNICEF Polska uruchamia stronę o koronawirusie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
unicef-koronawirus

Specjalny portal unicef-koronawirus.pl jest źródłem wiarygodnych informacji dla wszystkich, którzy szukają wiedzy na temat koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby COVID-19. Na stronie znajdują się także praktyczne porady dla rodziców, nauczycieli i uczniów o tym, jak radzić sobie w czasie pandemii.

Na całym świecie potwierdzono już ponad 750 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, a niemal 37 tysięcy osób zmarło. W kilka miesięcy COVID-19 zmienił życie milionów dzieci i ich rodzin. Informacje o chorobie docierają do nas ze wszystkich stron, a zakażenie koronawirusem może stanowić zagrożenie dla każdego z nas. Wiadomości te często budzą w nas lęk.

Wiele osób szuka rzetelnych informacji, aby dowiedzieć się, jak chronić siebie i swoich najbliższych przed zakażeniem. Niestety w Internecie znajdziemy mnóstwo nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa. Dlatego uruchomiliśmy portal unicef-koronawirus.pl, gdzie każdy znajdzie rzetelne i wiarygodne informacje poparte najnowszymi dowodami naukowymi, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Na stronie można znaleźć praktyczne informacje na temat koronawirusa, treści edukacyjne, psychologiczne, a także aktualności ze świata związane z COVID-19. Na portalu jest również sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz materiały dla mediów. Wkrótce na stronie pojawią się także artykuły na temat możliwych sposobów spędzania czasu pod hasłem #zostańwdomu. UNICEF wraz z organizacjami partnerskimi robi wszystko, aby walczyć z dezinformacją, która może prowadzić do paraliżującego strachu czy stygmatyzacji. Pojawiające się w Internecie zalecenia jakoby np. unikanie jedzenia lodów i innych zimnych posiłków miało uchronić przed chorobą, jest oczywiście nieprawdą.

UNICEF globalnie współpracuje z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, psychologii czy edukacji, aby dostarczyć sprawdzonych informacji i wskazówek, które mogą pomóc w czasie pandemii. Organizacja działa już od ponad 73 lat i jest obecna w 190 krajach świata niosąc wsparcie dzieciom i ich rodzinom.

W tych niecodziennych warunkach, w jakich przyszło nam funkcjonować, warto się wspierać i przekazywać wiarygodne informacje.Strona unicef-koronawirus.pl będzie regularnie aktualizowana o nowe wskazówki czy wytyczne, które pomogą rodzicom, uczniom, nauczycielom i nam wszystkim przetrwać trudny czas pandemii. Zachęcam do wejścia na stronę i korzystania z tych wartościowych treści, dodaje Marek Krupiński. Wiarygodna informacja o koronawirusie jest kluczowa dla ochrony naszej i naszych najbliższych przed zakażeniem.

UNICEF Polska - Walka z koronawirusem

Zobacz również

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Cholera - zapomniana choroba, czy śmiertelne zagrożenie

Epidemie cholery w XIX wieku zdziesiątkowały ludność świata. W 1854 roku, gdy choroba zbierała swoje żniwo w Londynie, John Snow udowodnił, że jej źródłem była jedna z miejskich pomp, a więc skażona woda pochodząca z Tamizy. 

Więcej
Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

Dostęp do czystej wody to prawo każdego dziecka

10 krajów Afryki Zachodniej i Środkowej: Benin, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea, Mali, Niger, Nigeria i Somalia to obszary dotknięte poważnym zagrożeniem związanym z negatywnym wpływem zmian klimatycznych i brakiem dostępu do bezpiecznych źródeł wody pitnej.

Więcej
W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

W Jemenie ponad 10 mln dzieci potrzebuje wsparcia w zakresie edukacji

Jemen to kraj dotknięty złożonym kryzysem humanitarnym. Od 8 lat trwa tu wojna domowa, która eskalowała na przestrzeni ostatnich dwóch lat. 

Więcej