Wielkie wydarzenie dla dzieci w Warszawie - 26 pomp wodnych dla Afryki od 4F i Cisowianki

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
zaWody dla Afryki

Warszawa, 20 sierpnia 2018 r. – UNICEF Polska, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. w ramach akcji „Lato w Mieście” postanowiły wspólnie zwrócić uwagę na problem braku dostępu do czystej wody.

Pomóc dzieciom bez dostępu do wody

Wydarzenie „zaWODY dla AFRYKI” będzie świetną okazją, aby dzieci z Warszawy aktywnie wypoczywając latem mogły jednocześnie realnie pomóc i uświadomić sobie jak ważna jest rola wody w życiu człowieka. Każdego dnia na świecie ponad 800 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych spowodowanych złymi warunkami higieniczno-sanitarnymi. Szacuje się z kolei, że 660 milionów ludzi na całym świecie – zwłaszcza w Afryce – nie ma dostępu do czystej wody pitnej. Dzięki działaniom UNICEF, stały dostęp do dobrej jakości wody otrzymują miliony osób.

Wielki Finał w Parku Fontann: mnóstwo atrakcji

Już 20 sierpnia, podczas warsztatów edukacyjnych, dzieci poszerzą swoją wiedzę nt. dostępu do wody w Afryce, 21 sierpnia we wszystkich dzielnicach Warszawy wezmą udział w wieloboju sportowym, zaś 23 sierpnia w Wielkim Finale akcji w Parku Fontann. Wodę dla spragnionych uczestników zapewni partner wydarzenia - Cisowianka. W jednej z konkurencji pt. „Balansuj i nie uroń ani kropli” dzieci spróbują swoich sił na sprzęcie do koordynacji ruchowej. Patronem tej zabawy będzie 4F. - Dzieci będę rywalizowały w konkurencjach sportowych, uczyły się na warsztatach, podczas których m.in. odbiją swoje dłonie w masie solnej. Zapewnimy im też wiele innych atrakcji: będzie można spróbować swoich sił na symulatorze surfingu, bawić w dmuchanych zamkach czy na ogromnym „krokodylu” – zapowiada Adam Boniecki, Dyrektor Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, największego niekomercyjnego promotora sportu i rekreacji oraz zdrowego trybu życia w Polsce.

Marsz po wodę i 26 pomp dla Afryki

Zwieńczeniem zmagań dzieci będzie 23 sierpnia „Wielki marsz po wodę”, podczas którego uczestnicy wrzucą piłeczki, symbolizujące krople wody do pojemników-studni jako gest solidarności z dziećmi w Afryce. Zaangażowanie dzieci i ich wysiłek zostaną nagrodzone przez partnerów wydarzenia: 4F oraz Cisowiankę, którzy przekażą kwotę, pozwalającą na zakup 26 pomp wodnych w Afryce. - Dzieci będą mogły nie tylko dowiedzieć się więcej o sytuacji wodno-sanitarnej, ale także realnie pomóc swoim rówieśnikom na drugim końcu świata. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a partnerom za nieocenione wsparcie - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Zbuduj własny wodociąg

MPWiK jest największą spółką wodociągowo-kanalizacyjną w Polsce - każdego dnia z usług przedsiębiorstwa korzysta ponad 2,5 mln mieszkańców aglomeracji stołecznej. Od kilku lat Spółka realizuje również akcje edukacyjno-informacyjne. Podczas Wielkiego Finału na stoisku edukacyjnym MPWiK będzie można samodzielnie zbudować wodociąg, ułożyć gigantyczne puzzle oraz obejrzeć specjalistyczne samochody wodociągowe i kanalizacyjne.

Harmonogram wydarzenia „zaWODY DLA AFRYKI – Lato w Mieście”, 23 sierpnia 2018r. (wstęp wolny):

Godz. 10:00 – 10:15 – Uroczyste otwarcie Wydarzenia finałowego „zaWODY dla Afryki”

10:15 – Rozpoczęcie animacji i konkursów w strefie sceny, które będą prowadzone w trakcie trwania całej imprezy naprzemiennie przez prowadzącego oraz sędziego zawodów sportowych

10:15 – 11:00 – Przeprowadzenie rozgrzewki/treningu dla Uczestników przed zawodami

11:00 – 12:30 – Konkurencje - zawody sportowe

12:30 – Marsz po wodę

13:00 – Uroczyste zakończenie Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej