Ambasada Dobrej Woli UNICEF rusza z międzynarodowym Digital Fundraising Competition

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Warszawa, 17 kwietnia 2019 r. - Ambasada Dobrej Woli UNICEF powstała w styczniu 2019 r., przy wsparciu UNICEF Innovation Fund w Nowym Jorku oraz UNICEF Global Fundraising Innovation Team w Genewie.

Podobnie jak krajowe ambasady promują kulturę, handel oraz naukę danego kraju, Ambasada Dobrej Woli promuje „dobrą wolę w biznesie”, czyli postawę odpowiedzialności wobec społeczeństwa i przyszłych pokoleń.

W ramach tego programu UNICEF Polska organizuje inicjatywy łączące korporacje, firmy i przedsiębiorstwa społeczne, a także media i społeczność akademicką. Wszystko to, aby zwrócić uwagę, iż technologia może i powinna być wykorzystana w dobrym celu.

Pierwsza z inicjatyw – Digital Fundraising Competition rusza już 17 kwietnia. W ramach konkursu UNICEF Polska szuka innowacyjnych rozwiązań, głównie z obszaru AdTech&Marketing, które pomogą organizacji efektywniej pozyskiwać środki na pomoc dzieciom poszkodowanym na skutek konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych na całym świecie. W jury konkursu zasiądą znani eksperci ze świata technologii i innowacji m.in. Michał Jaskólski (CEO, Morizon), Jowita Michalska (CEO, Digital University) czy Tomasz Rudolf (CEO, The Heart Warsaw).

Ambasada Dobrej Woli to zupełnie nowy koncept pomagania w globalnej strukturze UNICEF. Wierzymy w to, że Polska może wykorzystać swoją regionalną pozycję centrum technologicznego i biznesowego na rzecz opracowywania przełomowych rozwiązań dla dzieci z całego świata. Digital Fundraising Competition to pierwsza inicjatywa, która pomoże nam jeszcze lepiej pozyskiwać środki na pomoc dzieciom, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Finał konkursu zaplanowano na 28 maja 2019 r., a wdrożenie rozwiązań wybranych przez jury zostanie dofinansowane przez partnerów Ambasady Dobrej Woli UNICEF. 

W programie Ambasady Dobrej Woli na rok 2019 znajdzie się również akcja „VR na Dzień Dziecka”, „Międzynarodowy hackathon na rzecz dzieci” orazspotkania łączące przedsiębiorstwa społeczne, korporacje i fundusze inwestycyjne.

Każde z wydarzeń, organizowanych w ramach Ambasady Dobrej Woli zwraca uwagę na wykorzystanie technologii dla dobra społeczeństwa, a przede wszystkim dzieci. Chcemy promować działania społeczne prowadzone przez biznes i jednocześnie pokazywać w jaki sposób technologia już teraz zmienia świat, dodaje Marek Krupiński.

Więcej informacji i zgłoszenia do konkursu na stronie www.ambasadadobrejwoli.pl. 

Zobacz również

Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Jak pomóc dzieciom zabrać głos w sprawie ich przyszłości?

Wsłuchując się w dziecięce marzenia, związane z przyszłością, pomagamy najmłodszym w realizacji tych planów. Obowiązkiem rodziców, opiekunów i społeczeństwa jest wspieranie młodych osób, które powinny mieć możliwość nie tylko wyrażania swoich opinii na temat świata, w którym żyją, ale także proponowania zmian.

Więcej
Przyszłość dzieciństwa w zmieniającym się świecie

Przyszłość dzieciństwa w zmieniającym się świecie

Raport UNICEF “The State of the World's Children 2024” to próba odpowiedzi na pytanie, jak zadbać o przyszłość dzieci, w której ich wszystkie prawa będą respektowane. 

Więcej
Debata z okazji 35-lecia Konwencji o prawach dziecka. Wokół zaleceń Komitetu Praw Dziecka dla Polski

Debata z okazji 35-lecia Konwencji o prawach dziecka. Wokół zaleceń Komitetu Praw Dziecka dla Polski

Debata wokół stanu realizacji zaleceń Komitetu Praw Dziecka to wspólne przedsięwzięcie UNICEF Polska, Koalicji Organizacji Pozarządowych monitorujących wdrażanie Konwencji o prawach dziecka w Polsce oraz Rzeczniczki Praw Dziecka.

Więcej