Ericsson i UNICEF inicjują globalne partnerstwo na rzecz zapewnienia szkołom połączenia internetowego

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.
Ericsson i UNICEF inicjują globalne partnerstwo

© UNICEF/Noorani

Celem inicjatywy jest zidentyfikowanie luk w dostępie do internetu w szkołach w 35 krajach. To pierwszy krok na drodze do podłączenia do sieci wszystkich placówek edukacyjnych na świecie. Inicjatywa potrwa trzy lata.

Do końca 2023 r. Ericsson i UNICEF chcą zidentyfikować skalę dostępu do internetu w 35 krajach. W tym celu ogłosiły globalne partnerstwo. Stworzenie mapy, pokazującej dostęp szkół oraz społeczności lokalnych do internetu, jest pierwszym kluczowym krokiem w zapewnieniu edukacji cyfrowej każdemu dziecku.

Współpraca jest częścią inicjatywy Giga. Zainaugurowana w zeszłym roku i realizowana przez UNICEF oraz Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU), Giga ma na celu zapewnienie połączenia internetowego w każdej szkole na świecie. Firma Ericsson jest pierwszym partnerem z sektora prywatnego, który przekazał wielomilionowe wsparcie jako Globalny Partner UNICEF na rzecz Mapowania łączności szkół (Global UNICEF Partner for School Connectivity Mapping).

Według ITU, 360 milionów młodych ludzi nie ma obecnie dostępu do internetu. Skutkuje to wykluczeniem, mniejszymi środkami na naukę i ograniczonymi możliwościami wykorzystania potencjału najbardziej potrzebujących dzieci. Lepsza łączność zapewni dostęp do informacji, zwiększy szanse i możliwości, pozwalając dzieciom i młodzieży szkolnej kształtować własną przyszłość.

Pogłębiające się wykluczenie cyfrowe jest jedną z wielu nierówności, którą dodatkowo nasiliła pandemia COVID-19, powiedziała Charlotte Petri Gornitzka, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF do spraw Partnerstw. Zamknięcia szkół przy ograniczonych możliwościach zdalnego nauczania, spowodowały znaczne zakłócenia w edukacji dzieci na całym świecie. Partnerstwo z firmą Ericsson przybliży nas do zapewnienia każdemu dziecku i młodemu człowiekowi możliwości nauki przez internet.

Oprócz finansowania inicjatywy, Ericsson przeznaczy środki na inżynierię danych i naukę o danych, aby przyspieszyć identyfikowanie szkół podłączonych do internetu. W szczególności Ericsson będzie odpowiadać za gromadzenie, walidację, analizę, monitorowanie i wizualizację danych dotyczących łączności w szkołach w czasie rzeczywistym. Uzyskane informacje pomogą rządom państw i sektorowi prywatnemu w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań cyfrowych, umożliwiających naukę dzieciom i młodzieży. Dodatkowo Ericsson zaangażuje klientów ze swojej bazy, aby dalej rozwijać cele inicjatywy Giga.

Wyjątkowa pozycja firmy Ericsson sprawia, że możemy być kluczowym partnerem w procesie wypełniania luki cyfrowej. Jest to możliwe dzięki naszej wiedzy technologicznej, globalnej skali działalności, dekadom doświadczenia nabytego w ramach partnerstw publiczno-prywatnych oraz udowodnionym wynikom w zakresie zapewniania łączności między uczniami a nauczycielami, powiedziała Heather Johnson, Wiceprezes ds. Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialności firmy Ericsson. Współpraca z partnerami takimi jak UNICEF oraz ITU pomoże przyspieszyć włączanie szkół do sieci i stanowi pierwszy krok na drodze do likwidacji wykluczenia cyfrowego.

Jesteśmy dumni, że Ericsson dołącza do Giga i pomoże zbudować narzędzia niezbędne do urzeczywistnienia tej idei, powiedziała Doreen Bogdan-Martin, Dyrektor Biura Rozwoju Telekomunikacji ITU.

Partnerstwo Ericsson i UNICEF wpisuje się także w walkę organizacji z pandemią COVID-19. UNICEF zaapelował o podjęcie globalnych działań na rzecz zapewnienia wszystkim dzieciom możliwości nauki, co wiąże się z dostępem do internetu, zwłaszcza na obszarach wiejskich i trudno dostępnych.

Na stronie www.projectconnect.world można śledzić postępy i bieżące działania związane z zapewnieniem szkołom połączenia internetowego. Aby uzyskać więcej informacji na temat inicjatywy i możliwości zaangażowania się, zapraszamy na stronę www.gigaconnect.org.

O Ericsson

Firma Ericsson umożliwia podmiotom świadczącym usługi komunikacyjne wykorzystanie pełnych korzyści płynących z łączności. Oferta spółki obejmuje sieci, usługi cyfrowe, usługi zarządzane oraz nowe rodzaje działalności biznesowej. Firma wspiera konsumentów w ich rozwoju cyfrowym, w zwiększaniu wydajności oraz w poszukiwaniu nowych strumieni przychodów. Inwestycje firmy Ericsson w innowacyjne rozwiązania technologiczne pozwalają miliardom ludzi na całym świecie czerpać korzyści z telefonii oraz mobilnych sieci szerokopasmowych. Spółka Ericsson jest notowana na Nowojorskiej i Sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Więcej informacji na stronie www.ericsson.com.

O ITU

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (The International Telecommunication Union, ITU) jest wyspecjalizowaną agencją Narodów Zjednoczonych ds. technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT). ITU napędza innowacje w dziedzinie ICT wraz ze 193 państwami członkowskimi i prawie 900 przedsiębiorstwami, uniwersytetami oraz organizacjami międzynarodowymi i regionalnymi. ITU został założony ponad 150 lat temu. Jest międzyrządowym organem odpowiedzialnym m.in. za promowanie międzynarodowej współpracy w wyznaczaniu orbit satelitów, ulepszanie infrastruktury komunikacyjnej w krajach rozwijających się i ustanawianie światowych standardów sprzyjających komunikacji. Więcej informacji na stronie www.itu.int.

UNICEF nie promuje żadnej firmy, marki, produktu ani usługi.

Zobacz również

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej
Ubóstwo żywnościowe dotyka co czwartego dziecka na świecie

Ubóstwo żywnościowe dotyka co czwartego dziecka na świecie

Powiększające się nierówności, konflikty i kryzys klimatyczny w połączeniu z drożejącymi produktami spożywczymi, nadmiarem niezdrowej żywności, szkodliwymi strategiami marketingowymi produktów spożywczych oraz niewłaściwymi praktykami żywieniowymi skazują miliony dzieci na ubóstwo żywnościowe.

Więcej
5 porad jak radzić sobie ze stresem

5 porad jak radzić sobie ze stresem

Stres potrafi zablokować nasze myślenie, sprawić, że zaczynamy panikować i działać nierozsądnie, dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak się zachować, gdy rozpoznasz stresującą sytuację.

Więcej