UNICEF Polska patronem społecznym Global Legal Hackathon 2020 w ramach programu Ambasada Dobrej Woli

Ten tekst przeczytasz w 4 minuty.
GLH2020

Od 6 do 8 marca br. na 6 kontynentach i w 40 miastach odbywał się Global Legal Hackathon – wyjątkowy maraton, który zgromadził przedstawicieli branży prawniczej i informatycznej. Celem wydarzenia było zaprojektowanie innowacyjnych rozwiązań zarówno dla prawników jak i osób korzystających z usług prawnych. Organizatorem wydarzenia w Warszawie po raz trzeci była firma Wolters Kluwer Polska. Wzięło w nim udział blisko 200 osób.

UNICEF Polska został patronem społecznym wydarzenia w ramach realizacji programu Ambasada Dobrej Woli. Program Ambasada Dobrej Woli UNICEF powstał w styczniu 2019, przy wsparciu UNICEF Innovation Fund z Nowego Jorku oraz UNICEF Global Fundraising Innovation Team z Genewy. W ramach programu UNICEF Polska angażuje się w inicjatywy łączące społeczności biznesu, innowacji, startupów, przedsiębiorców społecznych oraz mediów, działających na rzecz pozytywnej zmiany społecznej. Celem jest wsparcie podmiotów w odkrywaniu możliwości społecznego zastosowania ich działalności i technologii tak, aby mogły służyć poprawie warunków życia dzieci na całym świecie.

Chcemy być organizacją innowacyjną, która niesie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom sprawnie i skutecznie, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Gratulujemy uczestnikom i organizatorom wydarzenia oraz z niecierpliwością czekamy na możliwość współpracy przy kolejnych edycjach – powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

W konkursie wzięło udział 19 zespołów, a projekty uczestników oceniało 5-osobowe jury w składzie: Piotr Boulangé, Michał Głowiński, Kamila Kurkowska, Ryszard Sowiński i Krzysztof Wojdyło.

Pierwsze miejsce zajęli twórcy aplikacji SlothEye – narzędzia współpracującego z programami do zarządzania projektami, analizującego automatycznie przebieg pracy w zespole programistycznym pod kątem zgodności z przepisami prawa czy ochroną danych osobowych. Zespół Hakje zajął drugie miejsce za projekt Pactum Manager (Pacman), który umożliwia wydajne i bezpieczne zarządzenie kontraktami. Trzecie miejsce zajęli twórcy aplikacji Simplyfile, monitorującej dane w umowach, dzięki automatycznemu pobieraniu ich z KRS i jego zagranicznych odpowiedników.

Przedsiębiorcy przestają się „okopywać” i bronić dostępu do swojej wiedzy, bo wspólnie w obszarze LegalTech możemy zrobić znacznie więcej – podsumował Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Oprócz zwycięzców Global Legal Hackathon 2020, jury wyróżniło projekty trzech innych zespołów w kategoriach specjalnych.

W kategorii prawo i technologia na straży praw dziecka, której patronem społecznym był UNICEF Polska, doceniono zespół Dream Hacking Team za projekt U OK. To narzędzie, mające rozwiązać problem dzieci i młodzieży w dostępie do pomocy psychologicznej i prawnej oraz przełamać ich strach i blokadę emocjonalną przed podzieleniem się problemem. Coraz więcej nastolatków cierpi na zaburzenia zdrowia psychicznego, a depresja jest obecnie jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności u młodych ludzi. Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego oraz leczenie i rehabilitacja dzieci i młodzieży dotkniętych zaburzeniami psychicznymi, jest niezwykle istotna. Z kolei poprawa dostępu do usług prawnych dla dzieci ze środowisk defaworyzowanych, może mieć ogromne znaczenie dla poprawy warunków i jakości życia oraz przestrzegania ich praw.

W kategorii Inclusivity Challenge GLH 2020 nagrodę otrzymał easyGRATION – aplikacja prowadząca użytkownika „krok po kroku” przez skomplikowany proces legalizacji pobytu w kraju przyjmującym. Ponadto specjalne wyróżnienie jury otrzymał zespół Spaghetti Lawyers - za aplikację AskTheClient.com, która umożliwia badanie satysfakcji klientów.

Mamy nadzieję, że zwycięzcy polskiej edycji wydarzenia podbiją również Londyn, w którym spotkają się wygrane zespoły z Global Legal Hackathon odbywających się na całym świecie.

***

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnego lidera w dziedzinach profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla branży prawniczej, administracji publicznej, biznesu, opieki zdrowotnej oraz obszaru compliance. Firma pomaga swoim klientom w podejmowaniu codziennych decyzji, poprzez eksperckie narzędzia łączące głęboką wiedzę merytoryczną z zaawansowaną technologią i usługami. Wolters Kluwer obsługuje klientów w ponad 180 krajach, a swoją działalność prowadzi w ponad 40, zatrudniając przy tym ok. 19 tys. osób na całym świecie. Klientami Wolters Kluwer jest 93% firm z rankingu największych amerykańskich spółek Fortune 500. Centrala firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii.

Zobacz również

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

5 prostych sposobów na interakcje z dzieckiem poprzez zabawę

W trakcie pierwszego 1000 dni życia dziecka (3 lata) mózg rozwija się szybciej niż w jakimkolwiek innym okresie. Jeszcze zanim małe dzieci opanują naukę mówienia, możemy pomóc wpływać pozytywnie na rozwój ich mózgu.

Więcej
Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Zabawa to podstawa rozwoju dziecka

Może się wydawać, że w zabawie chodzi wyłącznie o radość, ale dla niemowląt i małych dzieci zabawa to coś znacznie więcej. Pozwala na uczenie się i rozwijanie ważnych umiejętności życiowych — od rozwiązywania problemów po wyrażanie pomysłów. 

Więcej
10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

10 zdrowych nawyków cyfrowych dla całej rodziny

Wychowywanie dzieci w erze cyfrowej nie jest proste. Czasem ciężko nadążyć za rozwojem technologii i pojawiającymi się wraz z nim zagrożeniami i udogodnieniami.

Więcej