Radość z dawania – pracownicy Panattoni przekazali wsparcie UNICEF Polska na rzecz walki z koronawirusem

UNICEF Polska - Serdecznie dziękujemy Panattoni!

© UNICEF/Diarassouba

Każde wsparcie działań UNICEF to szansa na lepszą przyszłość dla najbardziej potrzebujących dzieci. Chociaż pandemia koronawirusa przyniosła dużo wyzwań, coraz więcej ludzi jednoczy się w pomaganiu. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki wsparciu finansowemu pracowników Panattoni, dzieci z takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria, otrzymają pomoc. Pracownicy firmy przekazali na ten cel 286 354 zł. Kwota zostanie przeznaczona na działania UNICEF takie jak: dostarczenie sprzętu medycznego i lekarstw dla dzieci, zaopatrzenie ich w środki higieniczne oraz czystą wodę.

Pracownicy międzynarodowej firmy deweloperskiej Panattoni postanowili zrobić ogromną niespodziankę swojemu szefowi – Robertowi Dobrzyckiemu, CEO Panattoni. Akcja Robomania przyciągnęła 211 pracowników Panattoni z Polski, Holandii, Luksemburga, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy podjęli wyzwanie i za pomocą aplikacji Activy rejestrowali zarówno aktywności domowe, jak i kilometry pokonywane na powietrzu w ramach rowerowych wycieczek, spacerów z psem, czy joggingu, a ich ruch był następnie przeliczany na punkty, których liczba miała wpływ na ostateczną wysokość darowizny od firmy. Prezes firmy, który jest wielkim miłośnikiem sportu, także dołączył do akcji. 

Akcja trwała od 23 listopada do 7 grudnia br. i przez ten czas pracownicy Panattoni z całej Europy zarejestrowali 2477 aktywności oraz pokonali 8290 kilometrów. Dwa tygodnie wspólnego wysiłku zaowocowało zebraniem aż 143 777 punktów, a dwukrotność tej liczby – 286 354 zł – została przekazana jako darowizna dla UNICEF. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria w walce z koronawirusem

Cieszymy się, że coraz więcej odpowiedzialnych firm włącza się w działania na rzecz dzieci. To właśnie dzięki wsparciu darczyńców i społecznie zaangażowanych firm w 2020 r. UNICEF był w stanie m.in. objąć leczeniem 1,5 mln dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia, zaszczepić 3,4 mln dzieci przeciwko odrze oraz dotrzeć do 3 mld ludzi z informacjami dotyczącymi zapobiegania COVID-19. Z nadzieją i optymizmem patrzymy na przyszły rok i nieustannie niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. 

***

O PANATTONI 

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii oraz Hiszpanii i Portugalii. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 11 milionów m kw. 

W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

www.panattonieurope.com

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
Zły stan zdrowia psychicznego prowadzi do poważnych konsekwencji.

1 na 7 dzieci na świecie cierpi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego. A jak jest w Polsce?

Zły stan zdrowia psychicznego prowadzi do poważnych konsekwencji.

Więcej
Każdego dnia czworo dzieci w Jemenie traci zdrowie lub życie

Każdego dnia czworo dzieci w Jemenie traci zdrowie lub życie

Od 2015 r., czyli od początku konfliktu w Jemenie zginęło lub zostało rannych 10 tysięcy dzieci - to czworo każdego dnia.

Więcej