Radość z dawania – pracownicy Panattoni przekazali wsparcie UNICEF Polska na rzecz walki z koronawirusem

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF Polska - Serdecznie dziękujemy Panattoni!

© UNICEF/Diarassouba

Każde wsparcie działań UNICEF to szansa na lepszą przyszłość dla najbardziej potrzebujących dzieci. Chociaż pandemia koronawirusa przyniosła dużo wyzwań, coraz więcej ludzi jednoczy się w pomaganiu. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki wsparciu finansowemu pracowników Panattoni, dzieci z takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria, otrzymają pomoc. Pracownicy firmy przekazali na ten cel 286 354 zł. Kwota zostanie przeznaczona na działania UNICEF takie jak: dostarczenie sprzętu medycznego i lekarstw dla dzieci, zaopatrzenie ich w środki higieniczne oraz czystą wodę.

Pracownicy międzynarodowej firmy deweloperskiej Panattoni postanowili zrobić ogromną niespodziankę swojemu szefowi – Robertowi Dobrzyckiemu, CEO Panattoni. Akcja Robomania przyciągnęła 211 pracowników Panattoni z Polski, Holandii, Luksemburga, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy podjęli wyzwanie i za pomocą aplikacji Activy rejestrowali zarówno aktywności domowe, jak i kilometry pokonywane na powietrzu w ramach rowerowych wycieczek, spacerów z psem, czy joggingu, a ich ruch był następnie przeliczany na punkty, których liczba miała wpływ na ostateczną wysokość darowizny od firmy. Prezes firmy, który jest wielkim miłośnikiem sportu, także dołączył do akcji. 

Akcja trwała od 23 listopada do 7 grudnia br. i przez ten czas pracownicy Panattoni z całej Europy zarejestrowali 2477 aktywności oraz pokonali 8290 kilometrów. Dwa tygodnie wspólnego wysiłku zaowocowało zebraniem aż 143 777 punktów, a dwukrotność tej liczby – 286 354 zł – została przekazana jako darowizna dla UNICEF. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria w walce z koronawirusem

Cieszymy się, że coraz więcej odpowiedzialnych firm włącza się w działania na rzecz dzieci. To właśnie dzięki wsparciu darczyńców i społecznie zaangażowanych firm w 2020 r. UNICEF był w stanie m.in. objąć leczeniem 1,5 mln dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia, zaszczepić 3,4 mln dzieci przeciwko odrze oraz dotrzeć do 3 mld ludzi z informacjami dotyczącymi zapobiegania COVID-19. Z nadzieją i optymizmem patrzymy na przyszły rok i nieustannie niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. 

***

O PANATTONI 

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii oraz Hiszpanii i Portugalii. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 11 milionów m kw. 

W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

www.panattonieurope.com

Zobacz również

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Specjalista/ka ds. Social Mediów i PR

Więcej
Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzi w Europie 2024 – warsztaty UNICEF Polska i Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce

Młodzież z całej Polski wypracowała listę zagadnień, jakie są dla nich szczególnie istotne i jakie powinny być według nich uwzględnione w kontekście europejskim.

Więcej
Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Prawa dziecka to nasz priorytet – spotkanie organizacji pozarządowych

Ratyfikując Konwencję o prawach dziecka polski rząd zobowiązał się do przestrzegania zapisów tego dokumentu oraz regularnego raportowania postępów z ich realizacji. UNICEF Polska i inne organizacje pozarządowe spotkały się, aby omówić wspólne działania niezbędne do prowadzenia skutecznej polityki na rzecz dzieci.

Więcej