Radość z dawania – pracownicy Panattoni przekazali wsparcie UNICEF Polska na rzecz walki z koronawirusem

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF Polska - Serdecznie dziękujemy Panattoni!

© UNICEF/Diarassouba

Każde wsparcie działań UNICEF to szansa na lepszą przyszłość dla najbardziej potrzebujących dzieci. Chociaż pandemia koronawirusa przyniosła dużo wyzwań, coraz więcej ludzi jednoczy się w pomaganiu. Jest nam niezmiernie miło, że dzięki wsparciu finansowemu pracowników Panattoni, dzieci z takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria, otrzymają pomoc. Pracownicy firmy przekazali na ten cel 286 354 zł. Kwota zostanie przeznaczona na działania UNICEF takie jak: dostarczenie sprzętu medycznego i lekarstw dla dzieci, zaopatrzenie ich w środki higieniczne oraz czystą wodę.

Pracownicy międzynarodowej firmy deweloperskiej Panattoni postanowili zrobić ogromną niespodziankę swojemu szefowi – Robertowi Dobrzyckiemu, CEO Panattoni. Akcja Robomania przyciągnęła 211 pracowników Panattoni z Polski, Holandii, Luksemburga, Hiszpanii, Niemiec, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy podjęli wyzwanie i za pomocą aplikacji Activy rejestrowali zarówno aktywności domowe, jak i kilometry pokonywane na powietrzu w ramach rowerowych wycieczek, spacerów z psem, czy joggingu, a ich ruch był następnie przeliczany na punkty, których liczba miała wpływ na ostateczną wysokość darowizny od firmy. Prezes firmy, który jest wielkim miłośnikiem sportu, także dołączył do akcji. 

Akcja trwała od 23 listopada do 7 grudnia br. i przez ten czas pracownicy Panattoni z całej Europy zarejestrowali 2477 aktywności oraz pokonali 8290 kilometrów. Dwa tygodnie wspólnego wysiłku zaowocowało zebraniem aż 143 777 punktów, a dwukrotność tej liczby – 286 354 zł – została przekazana jako darowizna dla UNICEF. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie takich krajów jak Sudan, Jemen, Niger czy Syria w walce z koronawirusem

Cieszymy się, że coraz więcej odpowiedzialnych firm włącza się w działania na rzecz dzieci. To właśnie dzięki wsparciu darczyńców i społecznie zaangażowanych firm w 2020 r. UNICEF był w stanie m.in. objąć leczeniem 1,5 mln dzieci cierpiących na skutek ciężkiego ostrego niedożywienia, zaszczepić 3,4 mln dzieci przeciwko odrze oraz dotrzeć do 3 mld ludzi z informacjami dotyczącymi zapobiegania COVID-19. Z nadzieją i optymizmem patrzymy na przyszły rok i nieustannie niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. 

***

O PANATTONI 

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii oraz Hiszpanii i Portugalii. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 11 milionów m kw. 

W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

www.panattonieurope.com

Zobacz również

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Jak zmiany klimatyczne wpływają na dzieci?

Kryzys klimatyczny nie tylko zmienia planetę, ale także dzieci. Wpływa na ich zdrowie i rozwój. Uprzywilejowane położenie geograficzne nie chroni przed zmianami klimatu - również w krajach rozwiniętych skutki kryzysu klimatycznego są odczuwalne. 

Więcej
UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

UNICEF szczepi przeciwko malarii w Kamerunie

Po programie pilotażowym w trzech afrykańskich krajach, ponad 330 tys. dawek zatwierdzonej przez WHO szczepionki dotarło do Kamerunu. 

Więcej
Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Każde dziecko powinno znać swoje prawa

Wraz z Teatrem Muzycznym ROMA przygotowaliśmy dwa filmy edukacyjne dla najmłodszych, ale także dla dorosłych, ponieważ to właśnie my - dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, aby prawa dziecka były przestrzegane, a dzieci były ich świadome.

Więcej