Cyklon Pam spustoszył Vanuatu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
vanuatu

13 marca cyklon Pam z ogromną siłą uderzył w archipelag Vanuatu, położony na Południowym Pacyfiku. Około 60 000 dzieci zostało poszkodowanych. To największa katastrofa w historii archipelagu.

Cyklon miał kategorię 5, najwyższą w skali Saffira-Simpsona. Wiele domów zostało zniszczonych, w stolicy kraju Vanuatu – Port Vila nie ma prądu i bieżącej wody.

UNICEF jest na miejscu, szacuje potrzeby i organizuje pomoc dla poszkodowanych rodzin. W pierwszej kolejności potrzebne będą leki, woda pitna i żywność.

vanuatu_www

UNICEF Polska monitoruje sytuację i pozostaje w kontakcie z biurem w Genewie i Nowym Jorku. Jeśli sytuacja ulegnie pogorszeniu, jesteśmy gotowi do natychmiastowego włączenia się w działania pomocowe.

* * *

UNICEF niesie natychmiastową pomoc humanitarną ofiarom konfliktów lub klęsk żywiołowych. Dzięki Tobie zapewnimy dzieciom pomoc ratującą życie: wodę, żywność, lekarstwa i schronienie. Jak pomóc?

Nie czekaj – za pomocą naszej strony przekaż darowiznę. Twoja pomoc ratuje życie dziecka.

baner_Vanuatu

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej