Ebola w Demokratycznej Republice Konga: UNICEF zapewnił 90 ton zaopatrzenia, by powstrzymać epidemię

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF walczy z ebolą w Demokratycznej Republice Konga

Kinszasa, 14 sierpnia 2018 – UNICEF wysyła dodatkowe 90 ton zaopatrzenia medycznego i sanitarnego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii wirusa Ebola we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.

Pomoc została wysłana z naszego magazynu w Kopenhadze, jako uzupełnienie do 14 ton zasobów, które już wcześniej dostarczyliśmy do stref dotkniętych epidemią – mówi Dr Gianfranco Rotigliano, przedstawiciel UNICEF w Demokratycznej Republice Konga. Pozwoli to UNICEF na skuteczniejsze informowanie i ochronę lokalnych społeczności, zwiększenie dostępności czystej wody i odpowiedniej jakości urządzeń sanitarnych, jak również promowanie właściwych praktyk związanych z higieną, które mogą ograniczyć zasięg występowania choroby. Umożliwi także zapewnienie potrzebującym dzieciom i rodzinom wsparcia psychologicznego i społecznego.

Pomoc została wysłana z magazynu UNICEF w Kopenhadze.

Dzięki wsparciu firmy UPS, zaopatrzenie jest dostarczane do miejsc dotkniętych epidemią transportem powietrznym i naziemnym przez miasta Goma (DRK) i Kigali (Rwanda). Wysłano:

  • 10 milionów tabletek do uzdatniania wody,
  • 1 tonę chloru,
  • 40 zbiorników na wodę o łącznej pojemności 325 m3,
  • 2 000 zestawów środków higienicznych dla całej rodziny,
  • 10 000 wiader i zestawów preparatów przeciwbiegunkowych.
Informacje o zagrożeniu dotarły do 30 000 osób.

Od momentu ogłoszenia stanu epidemii 1 sierpnia, UNICEF zainstalował 35 punktów chlorowania wody, a także umywalki do mycia rąk w 45 miejscach publicznych i przychodniach w miastach Beni i Mangina w Północnym Kiwu.

UNICEF wsparł też akcję rozprowadzania plakatów i ulotek informujących o możliwościach zapobiegania zakażeniu wirusem, oraz podjął współpracę z lokalnymi społecznościami i stacjami radiowymi, by promować właściwe praktyki higieniczne i sanitarne. Dzięki tym działaniom informacje mogące uratować życie dotarły do 30 000 osób.

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej