Ebola w Demokratycznej Republice Konga: UNICEF zapewnił 90 ton zaopatrzenia, by powstrzymać epidemię

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF walczy z ebolą w Demokratycznej Republice Konga

Kinszasa, 14 sierpnia 2018 – UNICEF wysyła dodatkowe 90 ton zaopatrzenia medycznego i sanitarnego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii wirusa Ebola we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.

Pomoc została wysłana z naszego magazynu w Kopenhadze, jako uzupełnienie do 14 ton zasobów, które już wcześniej dostarczyliśmy do stref dotkniętych epidemią – mówi Dr Gianfranco Rotigliano, przedstawiciel UNICEF w Demokratycznej Republice Konga. Pozwoli to UNICEF na skuteczniejsze informowanie i ochronę lokalnych społeczności, zwiększenie dostępności czystej wody i odpowiedniej jakości urządzeń sanitarnych, jak również promowanie właściwych praktyk związanych z higieną, które mogą ograniczyć zasięg występowania choroby. Umożliwi także zapewnienie potrzebującym dzieciom i rodzinom wsparcia psychologicznego i społecznego.

Pomoc została wysłana z magazynu UNICEF w Kopenhadze.

Dzięki wsparciu firmy UPS, zaopatrzenie jest dostarczane do miejsc dotkniętych epidemią transportem powietrznym i naziemnym przez miasta Goma (DRK) i Kigali (Rwanda). Wysłano:

  • 10 milionów tabletek do uzdatniania wody,
  • 1 tonę chloru,
  • 40 zbiorników na wodę o łącznej pojemności 325 m3,
  • 2 000 zestawów środków higienicznych dla całej rodziny,
  • 10 000 wiader i zestawów preparatów przeciwbiegunkowych.
Informacje o zagrożeniu dotarły do 30 000 osób.

Od momentu ogłoszenia stanu epidemii 1 sierpnia, UNICEF zainstalował 35 punktów chlorowania wody, a także umywalki do mycia rąk w 45 miejscach publicznych i przychodniach w miastach Beni i Mangina w Północnym Kiwu.

UNICEF wsparł też akcję rozprowadzania plakatów i ulotek informujących o możliwościach zapobiegania zakażeniu wirusem, oraz podjął współpracę z lokalnymi społecznościami i stacjami radiowymi, by promować właściwe praktyki higieniczne i sanitarne. Dzięki tym działaniom informacje mogące uratować życie dotarły do 30 000 osób.

Zobacz również

Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

W 2024 roku konflikty zbrojne, zagrożenia klimatyczne, przesiedlenia i przemoc miały niszczycielski wpływ na dzieci. Mimo to, dzięki wsparciu Darczyńców i firm mogliśmy skutecznie nieść pomoc tam, gdzie była ona najbardziej potrzebna. W Raporcie Rocznym 2024 podsumowaliśmy nasze działania.

Więcej
Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

W Mjanmie doszło do dwóch poważnych trzęsień ziemi o sile 7,7 w skali Richtera. To niewyobrażalna tragedia oraz pogłębienie trwającego w tym kraju kryzysu. Jeszcze przed trzęsieniami ziemi ponad 6,4 mln dzieci potrzebowało pilnej pomocy humanitarnej.

Więcej
Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Tworzymy Radę Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska

Grupa Robocza ds. Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska to inicjatywa powołana przez projekt ParTYcypacja oraz UNICEF Polska. Jej celem jest wypracowanie fundamentów do stworzenia Rady Dzieci i Młodzieży przy UNICEF Polska, która będzie autentycznym głosem młodego pokolenia w działaniach organizacji dotyczących praw dzieci. 

Więcej