Ebola w Demokratycznej Republice Konga: UNICEF zapewnił 90 ton zaopatrzenia, by powstrzymać epidemię

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF walczy z ebolą w Demokratycznej Republice Konga

Kinszasa, 14 sierpnia 2018 – UNICEF wysyła dodatkowe 90 ton zaopatrzenia medycznego i sanitarnego, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii wirusa Ebola we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga.

Pomoc została wysłana z naszego magazynu w Kopenhadze, jako uzupełnienie do 14 ton zasobów, które już wcześniej dostarczyliśmy do stref dotkniętych epidemią – mówi Dr Gianfranco Rotigliano, przedstawiciel UNICEF w Demokratycznej Republice Konga. Pozwoli to UNICEF na skuteczniejsze informowanie i ochronę lokalnych społeczności, zwiększenie dostępności czystej wody i odpowiedniej jakości urządzeń sanitarnych, jak również promowanie właściwych praktyk związanych z higieną, które mogą ograniczyć zasięg występowania choroby. Umożliwi także zapewnienie potrzebującym dzieciom i rodzinom wsparcia psychologicznego i społecznego.

Pomoc została wysłana z magazynu UNICEF w Kopenhadze.

Dzięki wsparciu firmy UPS, zaopatrzenie jest dostarczane do miejsc dotkniętych epidemią transportem powietrznym i naziemnym przez miasta Goma (DRK) i Kigali (Rwanda). Wysłano:

  • 10 milionów tabletek do uzdatniania wody,
  • 1 tonę chloru,
  • 40 zbiorników na wodę o łącznej pojemności 325 m3,
  • 2 000 zestawów środków higienicznych dla całej rodziny,
  • 10 000 wiader i zestawów preparatów przeciwbiegunkowych.
Informacje o zagrożeniu dotarły do 30 000 osób.

Od momentu ogłoszenia stanu epidemii 1 sierpnia, UNICEF zainstalował 35 punktów chlorowania wody, a także umywalki do mycia rąk w 45 miejscach publicznych i przychodniach w miastach Beni i Mangina w Północnym Kiwu.

UNICEF wsparł też akcję rozprowadzania plakatów i ulotek informujących o możliwościach zapobiegania zakażeniu wirusem, oraz podjął współpracę z lokalnymi społecznościami i stacjami radiowymi, by promować właściwe praktyki higieniczne i sanitarne. Dzięki tym działaniom informacje mogące uratować życie dotarły do 30 000 osób.

Zobacz również

Kryzys klimatyczny zmienia życie dzieci i niesie kolejne zagrożenia

Kryzys klimatyczny zmienia życie dzieci i niesie kolejne zagrożenia

Coraz więcej danych pokazuje negatywny wpływ kryzysu klimatycznego na dzieci. Najmłodszym zagrażają ekstremalne upały, susze, pożary, powodzie i burze, zanieczyszczenie powietrza i zmiany ekosystemu. Następstwa tych zagrożeń odbierają zdrowie i szanse na prawidłowy rozwój milionom dzieci.

Więcej
Rośnie liczba noworodków karmionych piersią

Rośnie liczba noworodków karmionych piersią

Globalne wskaźniki wyłącznego karmienia piersią bardzo wyraźnie wzrosły w ciągu ostatniej dekady. Oznacza to, że miliony dzieci więcej korzysta z bezpiecznego i pożywnego mleka matki w pierwszych miesiącach życia.

Więcej
Jak wygląda codzienność dzieci w Strefie Gazy?

Jak wygląda codzienność dzieci w Strefie Gazy?

Każdego dnia w Strefie Gazy dzieci giną lub zostają ranne. Cierpią z powodu przemocy, braku schronienia, niedożywienia i ograniczonego dostępu do wody.

Więcej