Empatia nie wystarczy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI122709_Med-Res

Oświadczenie Dyrektora Generalnego UNICEF, Anthony Lake'a w sprawie sytuacji dzieci w Aleppo:

„Nikt z nas nie może przejść obojętnie wobec cierpienia Omrana Dagneesha, małego syryjskiego chłopca uratowanego spod gruzów zbombardowanego budynku w Aleppo. Czy nie możemy przełożyć tej ogromnej empatii na ponad 100 tysięcy dzieci uwięzionych w horrorze, którym jest obecnie Aleppo? Te dzieci doświadczają tam rzeczy, których żadne dziecko nie powinno nigdy doświadczyć – jak również zobaczyć.

Empatia nie wystarczy. Oburzenie nie wystarczy. Empatii i oburzeniu muszą towarzyszyć działania.

Przebywające w Syrii dzieci w wieku Omrana nie znają innej rzeczywistości, niż ta pełna grozy i działań wojennych toczonych przez dorosłych. Wszyscy powinniśmy domagać się, aby ci sami dorośli położyli kres koszmarowi, w którym żyją dzieci w Aleppo”.

Dyrektor Generalny UNICEF, Anthony Lake

***

Pomóż dzieciom w Syrii przekazując darowiznę za pomocą strony unicef.pl/syria. Czekamy na każde wsparcie.

Zobacz również

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej
Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Wpływ konfliktów zbrojnych na życie dzieci osiągnął w 2024 roku rekordowo niszczycielski poziom. Nigdy wcześniej tak wielu najmłodszych nie mieszkało w strefach działań zbrojnych ani nie zostało przymusowo przesiedlonych.

Więcej