UNICEF apeluje o 200 mln USD na walkę z wirusem ebola

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI172297

Epidemia eboli w Afryce Zachodniej zagraża życiu i zdrowiu milionów ludzi. Ograniczony dostęp do podstawowej opieki medycznej w tej części świata oraz dynamiczny i bardzo kompleksowy rozwój epidemii powoduje, iż musimy zwiększyć wysiłki w walce z chorobą. UNICEF szacuje, że w trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajach – Sierra Leone, Gwinei i Liberii – zagrożonych jest ponad 8,5 mln dzieci. Walka o ochronę ich zdrowia i życia to przede wszystkim walka z czasem. 

Jesteśmy obecni we wszystkich krajach, gdzie pojawiły się ogniska eboli. Nie ustajemy w wysiłkach skupiających się na zwalczaniu choroby i zapobieganiu kolejnym zachorowaniom. Zapewniamy pomoc humanitarną, pomagamy rodzinom, współpracujemy z rządami państw oraz wysyłamy dodatkowych pracowników niosących pomoc w regionach dotkniętych epidemią.

Na walkę z ebolą przeznaczyliśmy już ponad 7 mln USD wcześniej zgromadzonych środków. Ponadto, otrzymaliśmy około 7,5 mln USD od Darczyńców, ale stanowi to jedyne 4% z 200 milionów USD, jakich potrzebujemy, aby odpowiedzieć na ten kryzys.

Walka z ebolą to nasza wspólna sprawa. Prosimy o każde wsparcie.

Zobacz również

W Sudanie podwoiła się liczba dzieci potrzebujących pomocy humanitarnej

W Sudanie podwoiła się liczba dzieci potrzebujących pomocy humanitarnej

W Sudanie już ponad 15 mln dzieci potrzebuje pomocy humanitarnej ze względu na powszechną przemoc, głód i problemy zdrowotne. Dostęp do nich jest coraz bardziej utrudniony, co zwiększa nie tylko koszty pomocy, ale także związane z nią wyzwania.

Więcej
Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

Raport Roczny 2024 UNICEF Polska

W 2024 roku konflikty zbrojne, zagrożenia klimatyczne, przesiedlenia i przemoc miały niszczycielski wpływ na dzieci. Mimo to, dzięki wsparciu Darczyńców i firm mogliśmy skutecznie nieść pomoc tam, gdzie była ona najbardziej potrzebna. W Raporcie Rocznym 2024 podsumowaliśmy nasze działania.

Więcej
Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

Miliony dzieci w niebezpieczeństwie. Trzęsienia ziemi w Mjanmie

W Mjanmie doszło do dwóch poważnych trzęsień ziemi o sile 7,7 w skali Richtera. To niewyobrażalna tragedia oraz pogłębienie trwającego w tym kraju kryzysu. Jeszcze przed trzęsieniami ziemi ponad 6,4 mln dzieci potrzebowało pilnej pomocy humanitarnej.

Więcej