UNICEF apeluje o 200 mln USD na walkę z wirusem ebola

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI172297

Epidemia eboli w Afryce Zachodniej zagraża życiu i zdrowiu milionów ludzi. Ograniczony dostęp do podstawowej opieki medycznej w tej części świata oraz dynamiczny i bardzo kompleksowy rozwój epidemii powoduje, iż musimy zwiększyć wysiłki w walce z chorobą. UNICEF szacuje, że w trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajach – Sierra Leone, Gwinei i Liberii – zagrożonych jest ponad 8,5 mln dzieci. Walka o ochronę ich zdrowia i życia to przede wszystkim walka z czasem. 

Jesteśmy obecni we wszystkich krajach, gdzie pojawiły się ogniska eboli. Nie ustajemy w wysiłkach skupiających się na zwalczaniu choroby i zapobieganiu kolejnym zachorowaniom. Zapewniamy pomoc humanitarną, pomagamy rodzinom, współpracujemy z rządami państw oraz wysyłamy dodatkowych pracowników niosących pomoc w regionach dotkniętych epidemią.

Na walkę z ebolą przeznaczyliśmy już ponad 7 mln USD wcześniej zgromadzonych środków. Ponadto, otrzymaliśmy około 7,5 mln USD od Darczyńców, ale stanowi to jedyne 4% z 200 milionów USD, jakich potrzebujemy, aby odpowiedzieć na ten kryzys.

Walka z ebolą to nasza wspólna sprawa. Prosimy o każde wsparcie.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej