UNICEF apeluje o 200 mln USD na walkę z wirusem ebola

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI172297

Epidemia eboli w Afryce Zachodniej zagraża życiu i zdrowiu milionów ludzi. Ograniczony dostęp do podstawowej opieki medycznej w tej części świata oraz dynamiczny i bardzo kompleksowy rozwój epidemii powoduje, iż musimy zwiększyć wysiłki w walce z chorobą. UNICEF szacuje, że w trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajach – Sierra Leone, Gwinei i Liberii – zagrożonych jest ponad 8,5 mln dzieci. Walka o ochronę ich zdrowia i życia to przede wszystkim walka z czasem. 

Jesteśmy obecni we wszystkich krajach, gdzie pojawiły się ogniska eboli. Nie ustajemy w wysiłkach skupiających się na zwalczaniu choroby i zapobieganiu kolejnym zachorowaniom. Zapewniamy pomoc humanitarną, pomagamy rodzinom, współpracujemy z rządami państw oraz wysyłamy dodatkowych pracowników niosących pomoc w regionach dotkniętych epidemią.

Na walkę z ebolą przeznaczyliśmy już ponad 7 mln USD wcześniej zgromadzonych środków. Ponadto, otrzymaliśmy około 7,5 mln USD od Darczyńców, ale stanowi to jedyne 4% z 200 milionów USD, jakich potrzebujemy, aby odpowiedzieć na ten kryzys.

Walka z ebolą to nasza wspólna sprawa. Prosimy o każde wsparcie.

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej