UNICEF apeluje o 200 mln USD na walkę z wirusem ebola

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNI172297

Epidemia eboli w Afryce Zachodniej zagraża życiu i zdrowiu milionów ludzi. Ograniczony dostęp do podstawowej opieki medycznej w tej części świata oraz dynamiczny i bardzo kompleksowy rozwój epidemii powoduje, iż musimy zwiększyć wysiłki w walce z chorobą. UNICEF szacuje, że w trzech najbardziej dotkniętych epidemią krajach – Sierra Leone, Gwinei i Liberii – zagrożonych jest ponad 8,5 mln dzieci. Walka o ochronę ich zdrowia i życia to przede wszystkim walka z czasem. 

Jesteśmy obecni we wszystkich krajach, gdzie pojawiły się ogniska eboli. Nie ustajemy w wysiłkach skupiających się na zwalczaniu choroby i zapobieganiu kolejnym zachorowaniom. Zapewniamy pomoc humanitarną, pomagamy rodzinom, współpracujemy z rządami państw oraz wysyłamy dodatkowych pracowników niosących pomoc w regionach dotkniętych epidemią.

Na walkę z ebolą przeznaczyliśmy już ponad 7 mln USD wcześniej zgromadzonych środków. Ponadto, otrzymaliśmy około 7,5 mln USD od Darczyńców, ale stanowi to jedyne 4% z 200 milionów USD, jakich potrzebujemy, aby odpowiedzieć na ten kryzys.

Walka z ebolą to nasza wspólna sprawa. Prosimy o każde wsparcie.

Zobacz również

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej
Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Wpływ konfliktów zbrojnych na życie dzieci osiągnął w 2024 roku rekordowo niszczycielski poziom. Nigdy wcześniej tak wielu najmłodszych nie mieszkało w strefach działań zbrojnych ani nie zostało przymusowo przesiedlonych.

Więcej