UNICEF niesie pomoc ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami w Indonezji - potrzebne pilne wsparcie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
FB Indonezja final_edited

Jest zbyt wcześnie, by dokładnie określić pełną skalę zniszczeń po potężnym trzęsieniu ziemi oraz tsunami w Indonezji. Jednak jest jasne, że potrzebujemy Twojej natychmiastowej pomocy. POMÓŻ TERAZ: unicef.pl/indonezja

W jaki sposób Twoja darowizna może pomóc:

Ponowne łączenie dzieci z ich rodzinami. UNICEF już działa, aby zapewnić wsparcie w odnajdywaniu rodzin dzieci, które zostały oddzielone od swoich rodziców.

Zapewnienie pożywienia dla najmłodszych i najbardziej potrzebujących. Ten region już wcześniej borykał się z wysokimi wskaźnikami niedożywienia – które teraz jeszcze mogą się niebezpiecznie pogorszyć. Współpracujemy z indonezyjskim Ministerstwem Zdrowia, aby wspierać zapewnienie pożywienia niemowlętom i małym dzieciom, pomagać matkom karmiącym piersią oraz oceniać bieżące potrzeby osób, które przeżyły ten kataklizm.

Zapewnienie czystej wody. Dostęp do czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych ma fundamentalne znaczenie w zapobieganiu rozprzestrzeniania się chorób. W związku z brakiem sprawnie działającego systemu wodnego, UNICEF rozmieszcza mobilne punkty uzdatniania wody na obszarach dotkniętych katastrofą.

Wsparcie dla dzieci po traumatycznych przejściach. Z naszego doświadczenia wynika, że udzielanie pomocy psychospołecznej dzieciom podczas kryzysów humanitarnych, zapewnianie przyjaznym dzieciom przestrzeni i pomoc w powrocie do szkoły tak szybko, jak to możliwe, ogromnie pomaga im powrócić do równowagi.

Czy możemy liczyć na twoją pomoc?

W momencie, gdy na Celebes (Sulawesi) liczba ofiar śmiertelnych, rannych i pozbawionych dachu nad głową z każdą chwilą coraz bardziej rośnie, potrzeba natychmiastowej i szybkiej reakcji. Apelujemy: Pomóż teraz dzieciom, kobietom i mężczyznom w Indonezji: unicef.pl/indonezja.

banner

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej