Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador UNICEF Polska od 2019 r.

9  stycznia 2019 roku do grona Ambasadorów UNICEF Polska dołączyła Agnieszka Radwańska, najbardziej utytułowana polska tenisistka. W ramach współpracy z organizacją będzie wykorzystywała swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom z krajów rozwijających się.

Możliwość pomagania innym jest jedną z najpiękniejszych nagród, jakie przyniosła mi moja sportowa kariera. Dlatego bardzo się cieszę, mogąc rozpocząć dziś współpracę z UNICEF Polska jako Ambasador Dobrej Woli. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc dzieciom, zwracając uwagę na ich problemy w różnych zakątkach świata, to cała moja praca i zdobyta rozpoznawalność nabiorą nowego, głębszego sensu,

mówi Agnieszka Radwańska.

Serdecznie witamy Panią Agnieszkę w rodzinie UNICEF! Cieszymy się, że nowa Ambasador Dobrej Woli wesprze działania organizacji na rzecz najmłodszych na świecie. Mamy nadzieję, że wspólnie zaangażujemy szczególnie świat biznesu w pomaganie dzieciom,

mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

***

Agnieszka Radwańska to urodzona 6 marca 1989 roku, najbardziej utytułowana polska tenisistka, najwyżej notowana w rankingu WTA w historii polskiego tenisa. Triumfowała w 20 turniejach WTA, była finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu w 2012 roku, zwyciężyła w turnieju mistrzyń WTA Finals w 2015 roku.

Agnieszka Radwańska to także wielokrotna zdobywczyni nagród publiczności „WTA Fan Favorite” oraz nagród za najbardziej efektowne zagrania całego sezonu. Kilkukrotnie znalazła się w dziesiątce najlepszych sportowców Polski, a także regularnie zajmuje czołowe miejsca w rankingu najbardziej wpływowych osób w polskim sporcie według magazynu „Forbes”.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej