Cisowianka

cisowianka.jpg

Producent wody Cisowianka wspiera UNICEF w jednym z najważniejszych obszarów działalności organizacji – daje ludziom dostęp do czystej wody.

Cisowianka rozpoczęła współpracę z UNICEF w 2016 roku. Zebrana wtedy kwota wystarczyła na instalację 107 pomp wodnych w Afryce.

Dzięki wsparciu Cisowianki czysta i bezpieczna woda mogła dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy dzieci.

Współpraca jest finansowana z zysków ze sprzedaży specjalnych butelek z logo UNICEF. W 2018 roku do biorącej udział w poprzedniej kampanii naturalnej wody mineralnej niegazowanej w butelkach 1,5 i 0,5 litra dołączyła MOJA PIERWSZA CISOWIANKA. Dzięki temu również najmłodsi konsumenci, z pomocą rodziców, włączą się w pomaganie potrzebującym.  

UNICEF działając w ponad 100 krajach świata buduje i udoskonala źródła wody pitnej oraz sanitariaty w szkołach i lokalnych społecznościach. Dzięki podjętej w tym roku współpracy, Nałęczów S.A. dołączył do międzynarodowego grona firm wspierających działania UNICEF i w pośredni sposób rozszerzyły zasięg występowania swojego produktu – czystej wody.

Nowy projekt edukacyjny, rozpoczęty w marcu 2018 roku, nosi nazwę „zaWODY dla Afryki”. Uczniowie placówek przedszkolnych, szkół podstawowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci dowiedzą się jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie.

Zobacz również

Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej