Cisowianka

cisowianka.jpg

Producent wody Cisowianka wspiera UNICEF w jednym z najważniejszych obszarów działalności organizacji – daje ludziom dostęp do czystej wody.

Cisowianka rozpoczęła współpracę z UNICEF w 2016 roku. Zebrana wtedy kwota wystarczyła na instalację 107 pomp wodnych w Afryce.

Dzięki wsparciu Cisowianki czysta i bezpieczna woda mogła dotrzeć do kilkudziesięciu tysięcy dzieci.

Współpraca jest finansowana z zysków ze sprzedaży specjalnych butelek z logo UNICEF. W 2018 roku do biorącej udział w poprzedniej kampanii naturalnej wody mineralnej niegazowanej w butelkach 1,5 i 0,5 litra dołączyła MOJA PIERWSZA CISOWIANKA. Dzięki temu również najmłodsi konsumenci, z pomocą rodziców, włączą się w pomaganie potrzebującym.  

UNICEF działając w ponad 100 krajach świata buduje i udoskonala źródła wody pitnej oraz sanitariaty w szkołach i lokalnych społecznościach. Dzięki podjętej w tym roku współpracy, Nałęczów S.A. dołączył do międzynarodowego grona firm wspierających działania UNICEF i w pośredni sposób rozszerzyły zasięg występowania swojego produktu – czystej wody.

Nowy projekt edukacyjny, rozpoczęty w marcu 2018 roku, nosi nazwę „zaWODY dla Afryki”. Uczniowie placówek przedszkolnych, szkół podstawowych oraz innych instytucji zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci dowiedzą się jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie.

Zobacz również

UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej