ICT Poland – Foxy

foxy.jpg

ICT Poland pokazało, że współpraca z UNICEF nie ogranicza się do działań w odległych krajach. W to partnerstwo udało się znakomicie włączyć także działalność edukacyjną w Polsce.

ICT Poland, właściciel marki Foxy, jest międzynarodową firmą produkującą materiały higieniczne. Firma od 2009 roku wspiera UNICEF Polska, przekazując darowizny na programy pomocy dzieciom w krajach rozwijających się oraz wspierając projekt edukacyjny UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Na opakowaniach wybranych produktów marki Foxy, w okresie cyklicznej akcji promocyjnej, umieszczana jest informacja o celu oraz wysokości wsparcia firmy na rzecz UNICEF. 

W 2016 roku produkty Foxy z logo UNICEF ponownie zawitały na polskim rynku. Dzięki przekazaniu 255 tys. złotych, UNICEF zakupił 380 tys. szczepionek w krajach rozwijających. W ramach dotychczasowej współpracy ICT Poland przekazało UNICEF Polska łącznie 655 tys. złotych na wsparcie programu edukacyjnego UNICEF Szkoły dla Afryki w ramach którego przekazana pomoc finansowa trafiła do Angoli oraz Czadu.

Od 2011 roku ICT Poland wspiera również projekt edukacyjny „Wszystkie Kolory Świata”. Akcja polega na szyciu charytatywnych laleczek UNICEF, które symbolizują pomoc dzieciom w krajach rozwijających się. Każda uszyta laleczka UNICEF przekazywana jest przez jej wykonawcę innej osobie za symboliczną darowiznę na rzecz UNICEF. W Polsce projekt „Wszystkie Kolory Świata” realizowany jest od dwóch lat wśród polskich szkół i przedszkoli. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1,5 tys.  szkół i przedszkoli. Dzięki ich zaangażowaniu udało się pozyskać ponad 2,7 mln złotych na wsparcie programów szczepień dzieci, realizowanych przez UNICEF. Wiosną 2017 roku zakończyła się czwarta edycja akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Od 2012 roku w projekt „Wszystkie Kolory Świata” włączają się także pracownicy firm współpracujących z UNICEF Polska.

Zobacz również

UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej