ITAKA

itaka.jpg

Współpraca UNICEF Polska z Itaką od lat pomaga w rozwoju dzieci i doskonale adresuje ich potrzeby.

ITAKA dołączyła do grona partnerów UNICEF w 2009 roku, wspierając kwotą 1,5 mln złotych kampanię dożywiania dzieci w 10 dystryktach Sri Lanki w ramach programu „Myślimy o Tobie”, myślimy o innych.

Celem działań UNICEF było zmniejszenie o 1/5 odsetka niedożywionych dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia. Program zakłada wyposażenie ośrodków zdrowia w specjalistyczny sprzęt medyczny, podstawowe lekarstwa oraz wysokokaloryczne odżywki stosowane w leczeniu niedożywienia dzieci.

W latach 2013-2015 Itaka wspólnie z UNICEF zrealizowała program „Etyczne podróże” zachęcając wszystkich podróżników do zwrócenia uwagi na etykę podróżowania oraz kulturę krajów, w których spędzają swoje wakacje. Przekazane środki w wysokości 300 tys. złotych, pozwoliły na sfinansowanie biur monitoringu pracy dzieci w regionach szczególnie zagrożonych tym problemem, a także wsparły organizację tymczasowych szkół przy plantacjach, dając dzieciom szansę na edukację i prawidłowy rozwój.

W 2017 roku Itaka wsparła organizację obchodów 70-lecia UNICEF.

Zobacz również

UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja w niebezpieczeństwie

Edukacja w niebezpieczeństwie w Zachodniej i Środkowej Afryce

Podczas gdy ataki na placówki wojskowe są relatywnie częste w Zachodniej i Środkowej Afryce, do niedawna szkoły nie były na celowniku.

Więcej