LEGO

lego.jpg

Pomoc może przyjąć wiele form. Doskonałym przykładem jest LEGO, które wykorzystując swoją działalność biznesową wspiera rozwój dzieci objętych programami UNICEF.

Od początku 2015 roku Grupa LEGO, Fundacja LEGO i UNICEF współpracuje na rzecz podwyższenia jakości życia dzieci.

Fundacja LEGO dołączyła do grona partnerów UNICEF z wkładem finansowym w wysokości 8,2 mln dolarów. Głównym celem jest wsparcie programów rozwojowych w okresie wczesnego dzieciństwa, z naciskiem na rozwój i edukację przez zabawę.

Rozpoczęta w 2015 roku kampania „Partners in Play” ma na celu lepsze zrozumienie znaczenia zabawy w procesie rozwoju dzieci.  Aby dać szansę najmłodszym, Fundacja LEGO wspiera UNICEF poprzez dostarczenie klocków LEGO DUPLO. Do 2017 roku 73 tys. dzieci w 365 ośrodkach rozwoju wczesnego dzieciństwa i miejscach przyjaznych dzieciom w Jordanii zostało objętych programem. Fundacja LEGO współpracuje także z UNICEF przy szkoleniu wychowawców i opiekunów w zakresie innowacyjnych sposobów prowadzenia zabaw.

Zobacz również

UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej