Procter & Gamble

procter-gamble.jpg

Marka Pampers nieodzownie kojarzy się z dziećmi. Nic dziwnego, że jej właściciel, firma Procter & Gamble od wielu lat jest jednym z największych partnerów korporacyjnych UNICEF.

Współpraca marki Pampers i UNICEF rozpoczęła się w 2006 roku w Wielkiej Brytanii i z ogromnym powodzeniem trwa po dzień dzisiejszy. Akcja „1 paczka = 1 szczepionka” to przykład wspólnego działania, w które angażują się nie tylko Pampers i UNICEF, ale także ludzie chcący przyłączyć się do pomocy. Nabywając jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers kupujący funduje jedną szczepionkę chroniącą życie malucha i jego mamy w najbardziej zagrożonych tężcem noworodkowym krajach.

W Polsce współpraca UNICEF i P&G trwa od 2008 roku. Do tej pory odbyło się siedem edycji akcji. Pierwszą wsparła Ambasador Dobrej Woli, Małgorzata Foremniak. W drugą i trzecią edycję akcji, prowadzone w 2010 i 2011 roku zaangażowała się inna znana aktorka, Małgorzata Ostrowska Królikowska. W 2014 roku program wsparła Karolina Malinowska, a rok i dwa lata później Olivier Janiak, znany prezenter i dziennikarz. Jako część współpracy z siecią Carrefour, środki ze sprzedaży wszystkich produktów Procter & Gamble w 2016 roku zostały przekazane na UNICEF. Oprócz pomocy przekazanej na rzecz programu walki z tężcem noworodkowym firma Procter & Gamble wspiera bieżące projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF. W 2017 roku marka Pampers zaangażowała się w globalną kampanię organizacji - Liczą się pierwsze chwile.

Do tej pory marka Pampers przekazała UNICEF środki na zakup 300 mln szczepionek przeciwtężcowych, które pomogą ochronić 100 mln mam i dzieci na całym świecie.

Partnerstwo marki Pampers i organizacji UNICEF każdego dnia pomaga ocalić życie niejednego dziecka.

Zobacz również

Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej