Procter & Gamble

procter-gamble.jpg

Marka Pampers nieodzownie kojarzy się z dziećmi. Nic dziwnego, że jej właściciel, firma Procter & Gamble od wielu lat jest jednym z największych partnerów korporacyjnych UNICEF.

Współpraca marki Pampers i UNICEF rozpoczęła się w 2006 roku w Wielkiej Brytanii i z ogromnym powodzeniem trwa po dzień dzisiejszy. Akcja „1 paczka = 1 szczepionka” to przykład wspólnego działania, w które angażują się nie tylko Pampers i UNICEF, ale także ludzie chcący przyłączyć się do pomocy. Nabywając jedną paczkę pieluszek lub chusteczek Pampers kupujący funduje jedną szczepionkę chroniącą życie malucha i jego mamy w najbardziej zagrożonych tężcem noworodkowym krajach.

W Polsce współpraca UNICEF i P&G trwa od 2008 roku. Do tej pory odbyło się siedem edycji akcji. Pierwszą wsparła Ambasador Dobrej Woli, Małgorzata Foremniak. W drugą i trzecią edycję akcji, prowadzone w 2010 i 2011 roku zaangażowała się inna znana aktorka, Małgorzata Ostrowska Królikowska. W 2014 roku program wsparła Karolina Malinowska, a rok i dwa lata później Olivier Janiak, znany prezenter i dziennikarz. Jako część współpracy z siecią Carrefour, środki ze sprzedaży wszystkich produktów Procter & Gamble w 2016 roku zostały przekazane na UNICEF. Oprócz pomocy przekazanej na rzecz programu walki z tężcem noworodkowym firma Procter & Gamble wspiera bieżące projekty pomocy dzieciom prowadzone przez UNICEF. W 2017 roku marka Pampers zaangażowała się w globalną kampanię organizacji - Liczą się pierwsze chwile.

Do tej pory marka Pampers przekazała UNICEF środki na zakup 300 mln szczepionek przeciwtężcowych, które pomogą ochronić 100 mln mam i dzieci na całym świecie.

Partnerstwo marki Pampers i organizacji UNICEF każdego dnia pomaga ocalić życie niejednego dziecka.

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
UNICEF Polska|Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

14 października to święto wszystkich pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Więcej
Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej