Samsung

samsung.jpg

W okresie świąt Bożego Narodzenia UNICEF Polska i Samsung Electronics uruchomili akcję #FunkcjaDobroczynności.

Firma Samsung przeznaczyła część zysku ze sprzedaży smartfonów Galaxy na rzecz UNICEF oraz na rzecz dzieci z instytucjonalnych placówek opiekuńczo – wychowawczych w Polsce. O tym, jaka pomoc trafiła do dzieci zdecydowali sami kupujący. #FunkcjaDobroczynności umożliwiła wybranie konkretnego obszaru pomocy, związanego z edukacją, sportem i zabawą czy opieką. Firma Samsung przekazała 1 mln PLN na rzecz pomocy dzieciom na świecie dla i 1 mln PLN dla dzieci w Polsce . Na świecie, do najbardziej potrzebujących dzieci z najuboższych zakątków świata trafiły „Prezenty bez Pudła”, produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF. 

W Polsce Firma Samsung wsparła ponad 12 tysięcy dzieci z instytucjonalnych placówek opiekuńczo – wychowawczych (Domów Dziecka).

Zobacz również

UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej
UNICEF Polska - brak dostępu do nauki zdalnej

Raport UNICEF: Co najmniej 1/3 uczniów na świecie nie ma dostępu do nauki zdalnej podczas zamknięcia szkół z powodu COVID-19

Co najmniej jedna trzecia uczniów na świecie - 463 mln dzieci - nie miała dostępu do nauki zdalnej w czasie zamknięcia szkół z powodu pandemii.

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja w niebezpieczeństwie

Edukacja w niebezpieczeństwie w Zachodniej i Środkowej Afryce

Podczas gdy ataki na placówki wojskowe są relatywnie częste w Zachodniej i Środkowej Afryce, do niedawna szkoły nie były na celowniku.

Więcej