Unilever - Domestos

unilever.jpg

Domestos wspierając UNICEF poruszył obszar niezwykle ważny i bezpośrednio powiązany z produktem. Nasze partnerstwo pozwoliło polepszyć warunki higieny oraz zwiększyło świadomość osób mieszkających w krajach rozwijających się.

2,5 mld ludzi na ziemi nie ma dostępu do urządzeń sanitarnych i nie zna podstawowych zasad higieny. Każdego roku prowadzi to do śmierci ponad miliona dzieci poniżej 5. roku życia. Unilever Foundation wspiera projekt zredukowania liczby zachorowań dzieci z powodu braku dostępności urządzeń sanitarnych i edukowania ich w zakresie konieczności przestrzegania zasad higieny.

Pomiędzy 2012 a 2015 rokiem środki przekazane przez  Unilever UNICEF pomogły zapewnić dostęp do toalet ponad 5 mln osób. Firma przeznaczyła 5% zysku ze sprzedaży specjalnie oznaczonych produktów na poprawę warunków sanitarnych w Sudanie Południowym i Wietnamie. Celem partnerstwa było zapewnienie blisko 400 tys. mieszkańców 9 krajów świata dostępu do toalet i urządzeń sanitarnych.

Unilever wspiera programy pomocowe UNICEF, przekazując część środków ze sprzedaży produktów Domestos w okresie od czerwca do listopada każdego roku. Celem współpracy jest zapewnienie dostępu do toalety 25 mln osób do 2020 roku.

Zobacz również

Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej