Wella

wella.jpg

Partnerstwo z UNICEF to nie tylko darowizna. Firma Coty, oprócz pieniędzy, przekazuje coś bardzo cennego – umiejętności na całe życie.

W 2011 r. UNICEF UK rozpoczął długoterminowe partnerstwo z marką Wella. Jego celem jest zmiana życia najbardziej zagrożonych młodych ludzi poprzez edukację w zakresie fryzjerskich szkoleń zawodowych, a także wsparcie ochrony dzieci przed przemocą i nadużyciami.

Program swoim zasięgiem objął nastolatków z Brazylii, Rumunii, Wietnamu i ostatnio także Kambodży. W ciągu ostatnich 7 lat wspólnie przekazaliśmy ponad 44 tys. młodym ludziom i ich rodzinom możliwość rozwoju ich talentu. Obecnie program koncentruje się na działaniach w Kambodży, gdzie dzięki współpracy z UNICEF Kambodża i lokalnymi partnerami, cykliczne wsparcie otrzymuje 800 młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji. Kolejnych 2,7 tys. osób korzysta również z  programu, w ramach którego identyfikuje się i wspiera dzieci będące ofiarami zaniedbań, nadużyć, handlu ludźmi i innych form wykorzystywania.

Projekt „Wella-UNICEF Making Waves” oferuje także fryzjerom Wella możliwość podzielenia się swoją kreatywnością i pasją do włosów z młodymi ludźmi poprzez dwutygodniowy program mentorski. Nabywając kluczowe umiejętności fryzjerskie uczniowie mają szansę poprawić swoje perspektywy zawodowe.

Zobacz również

Henrietta Fore, Dyrektor Generalna UNICEF

Pięć szans, które musimy wykorzystać dla dobra dzieci

List otwarty Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
UNICEF Polska Konwencja o Prawach Dziecka

Petycja ws. ratyfikacji przez Polskę III Protokołu Fakultatywnego do Konwencji o Prawach Dziecka.

Ratyfikacja dokumentu pozwoli urealnić ochronę wynikającą z Konwencji o Prawach Dziecka. 

Więcej
UNICEF Polska - Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

List Dyrektora Generalnego UNICEF Polska do Kadry Pedagogicznej

Więcej