Moc Prezentów UNICEF

Akcje edukacyjne

Moc Prezentów UNICEF

Czy wiesz, że są prezenty, które mogą uratować życie? Jak wywołać uśmiech na twarzy dziecka? W jaki sposób podarować wyjątkowy prezent?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, zapraszamy do udziału w projekcie edukacyjnym „Moc Prezentów UNICEF”.

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty, cieszy nas także, gdy jesteśmy nimi obdarowywani. Niestety na świecie są dzieci, dla których największym marzeniem jest być zdrowym, prawidłowo się rozwijać oraz chodzić do szkoły i uczyć się. Możemy wspólnie pomóc spełnić marzenia tych dzieci i podarować im najcenniejszy prezent. 

Zarejestruj swoją placówkę do akcji i przekonaj się, jaką moc ma pomaganie!

Zapraszamy wszystkie przedszkola i szkoły do akcji, której celem jest:

  • rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i sytuacji mieszkańców krajów rozwijających się,
  • kształtowanie postawy zaangażowania społecznego,
  • wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. 

W ramach projektu „Moc Prezentów UNICEF” zapraszamy Was do zapoznania się z działaniami UNICEF na świecie. Poznacie historię dzieci z Gwatemali, których życie zmienił huragan. Straciły wszystko, co było im bliskie i znane. Takich historii dzieci, dotkniętych skutkami kataklizmu czy mieszkających w najbiedniejszych regionach bez odpowiednich warunków do życia, są tysiące. Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest natychmiastowa pomoc, UNICEF działa od razu. Pomaga, dostarczając produkty humanitarne, dzięki którym dzieci i ich rodziny są bezpieczne i mogą funkcjonować. 

Prezenty bez Pudła to najskuteczniejsza forma pomagania. Chcemy przedstawić Wam, w jaki sposób UNICEF zmienia życie dzieci dzięki tym produktom i zachęcić Was do przyłączenia się do pomocy.

W jaki sposób możecie wziąć udział w akcji?

1.  Do 21 maja zgłoś placówkę do akcji. Jeśli nie współpracowałeś wcześniej z UNICEF, załóż osobiste konto, wykorzystując do tego adres email, z którego najczęściej korzystasz. Następnie w zakładce „Szkoły” dołącz swoją placówkę do akcji. Pamiętaj, że do rejestracji na stronie unicef.pl będziesz potrzebować numeru RSPO i numeru REGON placówki. Numery te sprawdzisz w dokumentach szkoły lub na stronie: https://rspo.gov.pl/.

2.  Zaplanuj zajęcia z uczniami na temat działań UNICEF i pomocy humanitarnej. W oparciu o udostępnione materiały (historia dzieci z Gwatemali oraz film) zorganizuj zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzą się, jak katastrofy naturalne wpływają na życie dzieci. W materiałach znajdziesz propozycje zadań i zagadnień do dyskusji z uczniami. Zapoznajcie się także z materiałem video „Moc Prezentów UNICEF”, który przybliży uczniom działania UNICEF i konkretne produkty, które dostarcza potrzebującym dzieciom. Wszystkie materiały, które przygotowaliśmy możecie wykorzystać zarówno w pracy tradycyjnej, jak i w edukacji zdalnej z uczniami.

3.  Zorganizujcie zbiórkę charytatywną w Placówce – zachęcamy Was do włączenia się w działania pomocowe i zorganizowanie zbiórki charytatywnej. Zdajemy sobie sprawę, że możliwości w tym zakresie są ograniczone. W sytuacji pracy zdalnej, pragniemy zaprosić Was do wsparcia działań na rzecz dzieci także w inny sposób:

  • Przekażcie link do video „Moc Prezentów UNICEF” uczniom i ich rodzinom do wspólnego oglądania i rozmowy na temat pomocy humanitarnej.
  • Wykorzystajcie grafiki Prezentów bez Pudła, które dla Was przygotowaliśmy i opublikujcie je na stronach internetowych placówki oraz profilach placówki w mediach społecznościowych.

W ten sposób zbudujemy społeczność zaangażowanych w pomoc ludzi!

4.  Korzystajcie z okazji! – miesiące maj i czerwiec to doskonały czas, aby zorganizować działania mające na celu rozpropagowanie wiedzy na temat Prezentów bez Pudła i działań UNICEF. Postarajcie się wykorzystać kalendarz i połączyć Wasze działania ze zbliżającymi się ważnymi dniami – Dniem Matki i Ojca, Dniem Dziecka, czy też innymi świętami, które macie zaplanowane w harmonogramie wydarzeń szkolnych. Jeśli Wasza placówka prowadzi bloga lub gazetkę szkolną (także internetową) koniecznie wspomnijcie tam o Waszej solidarności z najbardziej potrzebującymi dziećmi na świecie. Pomyślcie wspólnie z uczniami, jak jeszcze możecie przybliżyć społeczności szkolnej działalność UNICEF i pokazać moc Prezentów bez Pudła!

5.  Podsumujcie Wasze działania i złóżcie do 15 lipca raport z przeprowadzonych działań na stronie unicef.pl (raport dostępny po zalogowaniu na Konto Koordynatora), a otrzymacie dyplom dla placówki i zaświadczenie dla Koordynatora. Dokumenty będziecie mogli samodzielnie pobrać i wydrukować po złożeniu raportu. 

Harmonogram projektu zawarty jest w Regulaminie Akcji dostępnym na stronie. Materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji będą dostępne wyłącznie on-line, w formie plików PDF do pobrania na koncie Koordynatora

Zobacz również

Wojna i chłód. Historia rodziny Katii z Ukrainy

Wojna i chłód. Historia rodziny Katii z Ukrainy

Wołczańsk w obwodzie charkowskim był kiedyś przemysłowym miastem. Po sześciu miesiącach walk, toczących się w jego obrębie, leży w gruzach. Według lokalnych władz, 60% budynków zostało całkowicie zniszczonych, a reszta poważnie uszkodzona.

Więcej
CREATON Polska czwarty rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska czwarty rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

CREATON Polska sp. z o.o. jako wieloletni partner UNICEF Polska, ponownie przekazuje środki finansowe na rzecz dzieci w trudnych sytuacjach życiowych. 

Więcej
Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

Wykluczenie transportowe utrudnia polskim dzieciom edukację

44% młodych osób, które wzięły udział w badaniu UNICEF Polska, dotyczącym wykluczenie transportowego, przyznaje, że kierowało się dostępnością transportu publicznego podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Więcej