UNICEF Polska - Przystań w sieci

Akcje edukacyjne

Przystań w sieci Razem na rzecz edukacji cyfrowej

 

Zapraszamy na stronę projektu przystanwsieci.pl.

Przystań w sieci
Przystań w sieci - logotypy partnerów akcji

Ponad 70% nastolatków spędza nawet kilka godzin dziennie w internecie. Prawie połowa młodych ludzi spotyka się z przemocą i agresją w sieci. ¼ uczniów nie wie, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak pomóc nastolatkom odpowiedzialnie poruszać się w cyfrowym świecie, zapraszamy do udziału w projekcie „Przystań w sieci” – ogólnopolskim programie edukacyjnym dedykowanym rozwojowi kompetencji nauczycieli i uczniów w zakresie świadomego oraz bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i internetu.

Zbudujmy razem bezpieczną Przystań w sieci

NASK, Facebook oraz UNICEF Polska zapraszają wszystkich nauczycieli pracujących 
z młodzieżą od 13 r. ż. do włączenia się w wyjątkowy projekt edukacyjny, którego celem jest:

  • przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu,
  • uświadomienie młodym ludziom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w sieci,
  • wyposażenie nauczycieli w wiedzę jak reagować na incydenty i niepożądane zdarzenia z udziałem uczniów w sieci,
  • promowanie pozytywnych zachowań w internecie.

Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Dołącz do projektu i uzyskaj dostęp do bezpłatnego narzędzia – platformy e-learningowej przystanwsieci.pl, stworzonej specjalnie dla uczniów i nauczycieli! Znajdziesz na niej kursy e-learningowe opracowane przez ekspertów, zajmujących się edukacją w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Projekt stanowi także doskonałe rozwiązanie dydaktyczne, odpowiadające na potrzeby edukacji zdalnej i hybrydowej. 

Zaangażuj się w ciekawe przedsięwzięcia, które są częścią projektu. Zorganizuj ze swoimi uczniami Dzień Świadomego Korzystania z Internetu i zgłoście się do udziału w konkursie na projekt kampanii społecznej uświadamiającej dzieci i młodzież na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w sieci.

Weź udział w konferencji online dla nauczycieli, dzięki której poszerzysz swoją wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa i dowiesz się od ekspertów, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, które mogą spotkać Twoich uczniów w internecie. 

Co zyskujesz biorąc udział w projekcie „Przystań w sieci”?

2000 pierwszych nauczycieli, którzy przyłączą się do projektu, otrzyma unikalną publikację na temat bezpieczeństwa w sieci. Każdy nauczyciel po zrealizowaniu projektu otrzyma Certyfikat. Certyfikaty zdobędą także uczniowie, którzy pomyślnie ukończą kursy e-learningowe. A jeśli dodatkowo zorganizujesz w szkole Dzień Świadomego Korzystania z Internetu bądź weźmiecie udział z uczniami w konkursie, Twoja szkoła otrzyma Certyfikat Szkoły Promującej Świadome Korzystanie z Internetu w roku szkolnym 2020/2021. Skorzystaj z naszych propozycji na organizację Dnia Świadomego Korzystania z Internetu, które opublikujemy w materiałach na platformie. Wśród nich znajdziesz pomysły uwzględniające ograniczenia wynikające z aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Zapraszamy do współpracy!

Do kiedy trwa projekt?

Rejestracja do projektu rozpoczyna się 20.10.2020 r. Jego realizacja przewidziana jest do końca roku szkolnego. W każdym momencie możesz do niego dołączyć. Im szybciej to zrobisz, tym więcej zyskasz.

Do kogo skierowany jest projekt?

Projekt skierowany jest do wszystkich nauczycieli zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży powyżej 13 roku życia. Zapraszamy wychowawców, pedagogów, nauczycieli, bibliotekarzy, psychologów szkolnych oraz innych pracowników placówek edukacyjnych, którzy prowadzą zajęcia dydaktyczne dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej (klasy 7, 8) oraz nauczycieli pracujących z młodzieżą w szkołach ponadpodstawowych.

Jak dołączyć do projektu? 

Więcej informacji o projekcie i formularz rejestracyjny znajdziesz bezpośrednio na stronie www.przystanwsieci.pl. Wejdź na stronę, zapoznaj się z opisem projektu oraz regulaminem i dołącz już dziś! 

Zbudujmy razem bezpieczną Przystań w sieci!

Partnerzy projektu

Przystań w sieci - logotypy partnerów akcji

Patronat honorowy:

Honorowy patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Miesiąc rodzicielstwa. O co chodzi z self-care?

Self-care można tłumaczyć jako dbanie, troskę o siebie lub samoopiekę. Bez względu jaką nazwą się posługujemy, to oznacza ona każdą czynność, którą wykonujemy celowo, aby zadbać o nasze zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Potrzebuje jej każdy – zarówno rodzic, jak i dziecko. 

Więcej
Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej