Nieprzerwanie pomagamy syryjskim dzieciom

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
UNICEF Nieprzerwanie pomagamy syryjskim dzieciom

UNICEF kontynuuje akcję ratowania życia dzieci przebywających w Syrii, Jordanii, Libanie, Turcji, Iraku i Egipcie. Sytuacja w regionie jest bardzo napięta, a liczba syryjskich uchodźców przekroczyła już 2 mln. Połowa z nich to dzieci.

To jedna z największych operacji humanitarnych, jakie UNICEF kiedykolwiek podjął. Pracujemy z naszymi partnerami w terenie, przez całą dobę, aby dotrzeć z pomocą do syryjskich dzieci w tym regionie - powiedziała Maria Calivis, Regionalny Dyrektor UNICEF na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

UNICEF szacuje, że liczba syryjskich dzieci-uchodźców wzrosła ponad dziesięciokrotnie – z 70 tys. do 1 mln w niecały rok. Przez ostatnie tygodnie średnio 2,5 tys. dzieci przekraczało granicę Syrii każdego dnia. Aby sprostać rosnącym potrzebom organizacja pracuje bez przerwy. Dostarcza czystą wodę pitną, zbiorniki na wodę, tabletki do uzdatniania wody, kanistry, żywność, artykuły higieniczne, leki przeciw biegunce, mydło, koce, zimowe ubrania i inne artykuły gospodarstwa domowego. W związku z rozpoczynającym się właśnie nowym rokiem szkolnym w całym regionie, UNICEF wspiera powrót dzieci do nauki i zapewnia przybory szkolne, tornistry i meble.

Od początku roku UNICEF zapewnił dostęp do czystej wody 10,2 mln osób dotkniętych kryzysem, zaszczepił ponad 2,4 mln dzieci przed różnego rodzaju chorobami, zapewnił udział w programach edukacyjnych dla 278 tys. osób i zorganizował zajęcia rekreacyjne dla 468 tys. dzieci.

W związku z wystosowanym przez ONZ największym w historii apelem o pomoc, UNICEF poprosił o wsparcie w wysokości 470 mln USD na ratowanie życia osób poszkodowanych wskutek konfliktu w Syrii. UNICEF nadal potrzebuje 189 mln USD.

Pomagam teraz!

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej