Iga Świątek wspiera działania UNICEF Polska na rzecz zdrowia psychicznego dzieci

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

10 października 2024, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, Iga Świątek ogłosiła wsparcie dla UNICEF Polska, przekazując naszej organizacji 200 tys. złotych na programy wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.  

Iga.png

Tenisistka, która co roku zwraca uwagę na znaczenie tego międzynarodowego dnia, ponownie wsparła działania UNICEF. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest zdrowie psychiczne w pracy. W tym aspekcie kluczowe jest budowanie świadomości i zdrowych postaw już od najmłodszych lat.  

„Co roku świętuję Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, bo zależy mi, żebyśmy jako społeczeństwo edukowali się w tym zakresie i dbali o swoje zdrowie psychiczne. W tym roku tematem przewodnim jest zdrowie psychiczne w miejscu pracy, ale ta droga zaczyna się o wiele wcześniej i dlatego wspieram UNICEF Polska, którego beneficjentami są dzieci” – powiedziała Iga Świątek.

Zdrowie psychiczne młodych ludzi jest równie ważne, jak ich zdrowie fizyczne i wymaga stałej troski, nie tylko w momentach kryzysów.  

Dorośli mogą wspierać młodych ludzi, pomagać im radzić sobie z wyzwaniami oraz kształtować ich kompetencje społeczne i emocjonalne. Warto wspierać młodych ludzi w radzeniu sobie z wyzwaniami. Opiekunów mogą w tym wspomagać materiały przygotowane przez ekspertów UNICEF.

Dbaj o zdrowie psychiczne

Dzięki takim inicjatywom jak wsparcie Igi Świątek, UNICEF Polska może kontynuować swoje działania na rzecz poprawy dobrostanu i zdrowia psychicznego młodych ludzi, co ma kluczowe znaczenie dla ich przyszłości.  

Zobacz również

Finał II edycji Festiwalu Klimatyczna Rewolucja w Koninie

Finał II edycji Festiwalu Klimatyczna Rewolucja w Koninie

Dyskusje, debaty, warsztaty, spacery edukacyjne, pokazy i gry – to wszystko towarzyszyło finałowi, który odbył się w dniach 22-24 maja 2025 w Koninie.

Więcej
6 poważnych naruszeń praw dziecka  w trakcie wojny

6 poważnych naruszeń praw dziecka w trakcie wojny

Podczas konfliktów zbrojnych dzieci powinny być chronione, a stają się celem ataków. Skutki działań wojennych rzutują na wiele aspektów ich życia: bezpieczeństwo, edukację, opiekę zdrowotną, a nawet dietę i dostęp do pełnowartościowych produktów.

Więcej
Prawa dziecka fundamentem ich ochrony w sieci

Prawa dziecka fundamentem ich ochrony w sieci

Bezpieczeństwem i dobrobytem psychicznym młodych w sieci zajął się pierwszy w Polsce Panel Obywatelski Dzieci i Młodzieży, którego organizację aktywnie wsparł UNICEF Polska.

Więcej