UNICEF Polska i Maciej Orłoś w specjalnej akcji na rzecz dzieci w Jemenie

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF Polska i Maciej Orłoś w specjalnej akcji na rzecz dzieci w Jemenie

© UNICEF/Kacprzak

UNICEF Polska i Maciej Orłoś w specjalnej akcji zachęcali do wsparcia najbardziej potrzebujących dzieci w Jemenie. Maciej Orłoś osobiście zadzwonił do części osób, które wysłały sms w odpowiedzi na spot UNICEF Polska emitowany w telewizji. Dziennikarza można też było spotkać przy stoisku organizacji w galerii „Złote Tarasy” w Warszawie.

UNICEF Polska od listopada br. prowadzi kampanię „Pomoc dzieciom w Jemenie”. Organizacja zbiera środki na wsparcie dzieci w tym kraju, zwłaszcza na leczenie ciężkiego ostrego niedożywienia. W ramach akcji, w polskiej telewizji emitowane są specjalne spoty z udziałem Macieja Orłosia, zachęcające do wysłania sms. Maciej Orłoś zaskoczył część osób osobiście oddzwaniając z podziękowaniem i zaproszeniem do regularnego wsparcia działań organizacji na całym świecie. 

Cieszę się, że tak wiele osób w odpowiedzi na nasz apel wysłało sms, aby dowiedzieć się, jak pomóc dzieciom w Jemenie, mówi Maciej Orłoś. Możliwość rozmowy z osobami, którym sytuacja dzieci w tym kraju nie jest obojętna, to było naprawdę wyjątkowe doświadczenie. Mam nadzieję, że dzięki akcji UNICEF Polska uda się zebrać jak najwięcej funduszy i uratować najmłodszych od śmierci z głodu, dodaje. 

W ostatni weekend Maciej Orłoś odwiedził stoisko organizacji w galerii „Złote Tarasy” i razem z naszymi fundraiserami zapraszał przechodzących klientów galerii do rozmowy o Jemenie i działaniach UNICEF. Zachęcał nie tylko do jednorazowego wsparcia dzieci w tym kraju, ale także do dołączenia do specjalnego programu UNICEF365 dedykowanego stałym Darczyńcom. 

Dzięki naszym stałym Darczyńcom możemy nie tylko szybko docierać z pomocą do dzieci w sytuacjach kryzysowych, ale przede wszystkim pomagać regularnie: zapewnić pomoc żywnościową, opiekę medyczną czy dostęp do edukacji. To szczególnie ważne w miejscach, gdzie skutki długoletnich konfliktów zbrojnych są dramatyczne, tak jak w Jemenie, mówi Sylwia Nowik-Spiczonek, Dyrektor Fundraisingu UNICEF Polska. 

Zobacz również

Dołącz do zespołu UNICEF Polska jako Koordynator ds. F2F

Koordynator ds. F2F

UNICEF Polska poszukuje Koordynatora ds. F2F

Więcej
Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Jak rozbudzić w dziecku miłość do czytania?

Czytanie otwiera drzwi do przygód, nauki nowych rzeczy i kształtowania szeregu kluczowych umiejętności językowych, takich jak rozwój mowy czy poszerzanie zasobu słownictwa. Wspólna lektura to też wyjątkowa okazja do nawiązania więzi z dzieckiem i cieszenia się ze swojego towarzystwa. 

Więcej
UNICEF Polska - Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Edukacja dziewcząt jest ich prawem!

Dobrobyt i postęp każdego społeczeństwa zależy od równego traktowania wszystkimi jego członków.

Więcej