Urodziny Justyny i Roberta Korzeniowskich. Chodź na 100 z Walking Lovers i wesprzyj UNICEF.

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
Urodzinowa 100 Korzeniowskich

Już 2 października Walking Lovers, czyli Justyna i Robert Korzeniowscy, zapraszają do świętowania swoich wspólnych, setnych urodzin. Tego dnia wszyscy chętni mogą dołączyć do mistrzowskiej pary i wspólnie z nimi przejść 100x100 metrów lub skoczyć ze spadochronem. Jak nie spudłować z urodzinowym prezentem? Zamiast kwiatów, książki czy wina każdy może podarować Walking Lovers #PrezentyBezPudła i wesprzeć tym samym działania UNICEF.

Robert Korzeniowski jest jednym z Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF. Od lat angażuje się w akcje charytatywne niosące pomoc potrzebującym. Na świętowanie wspólnych urodzin Justyna i Robert zaprosili swoich przyjaciół, postaci ze świata sportu, kultury i mediów oraz wszystkich fanów, którzy chcieliby aktywnie spędzić z nimi ten dzień. Będą to m.in. Odetta Moro, Andrzej Supron czy Paweł Nastula. 

2 października na terenie Stadionu „Podskarbińska” - OSiR Praga-Południe w Warszawie o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie, podczas którego Walking Lovers przejdą wspólnie 100x100 metrów. W drugiej części dnia, jubilaci pojadą do Chrcynna, gdzie na terenie Aeroklubu Warszawskiego oddadzą wspólny, tandemowy skok ze spadochronem. Skoki spadochronowe od lat są sportową pasją Justyny, która zanim zaczęła uprawiać walking, indywidualnie zaliczyła ich blisko 200.

To idealna okazja do treningu z jubileuszową parą, a przede wszystkim do pomocy potrzebującym w ramach akcji UNICEF. Z okazji swoich urodzin, Justyna i Robert zachęcają wszystkich, by – zamiast im – podarować prezenty potrzebującym, wspierając inicjatywę UNICEF Prezenty Bez Pudła.

Prezenty bez Pudła to produkty humanitarne dostarczane przez UNICEF najbardziej potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. To oryginalny sposób na wsparcie działań UNICEF, który łączy chęć pomagania z przyjemnością obdarowywania prezentami. Pomoc jest realna, ponieważ zakupione produkty UNICEF wysyła tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Prezenty bez Pudła to wyjątkowe podarunki, które sprawiają radość, a także prosty sposób, by zrobić dla innych coś dobrego. 

Wystarczy wybrać na stronie UNICEF Prezent bez Pudła spośród dostępnych kategorii – edukacja, zdrowie, żywienie – każdy sam decyduje, który rodzaj pomocy jest mu najbliższy! Następnie należy dokonać płatności, a UNICEF dostarczy wybrany produkt dziecku, które najbardziej go potrzebuje! Po zakupie można także automatycznie wygenerować certyfikat zakupu, a potem wręczyć go parze jubilatów. 

Każdy, kto nie będzie mógł towarzyszyć Justynie i Robertowi na żywo, może dołączyć do akcji wirtualnie, tak jak zrobią to np. Maciej Orłoś, Artur Partyka, Mariusz Czerkawski, Artur Żmijewski czy Jacek Wszoła, i przejść dowolną liczbę „setek”, dając znać w komentarzu na kanale Walking Lovers i w swoich social mediach. Warto przy tym pamiętać, aby oznaczyć akcję – #moja100zWalkingLovers i #PrezentyBezPudła tak, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o inicjatywie. Dla osób, które pojawią się na treningu, zwieńczeniem wysiłków będzie wręczenie pamiątkowych dyplomów przez jubilatów oraz rozlosowanie gadżetów Walking Lovers. 

UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy! Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości.

Zobacz również

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Strach, samotność i zimno. Historie dzieci ze Strefy Gazy

Ciągłe poczucie zagrożenia, brak dostępu do wody, jedzenia i opieki medycznej, przerwana edukacja - tak wygląda codzienność dzieci ze Strefy Gazy.

Więcej
Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

Minął rok od trzęsień ziemi w Turcji i Syrii

6 lutego 2023 r. dwa niszczycielskie trzęsienia ziemi i liczne wstrząsy wtórne nawiedziły południowo-wschodnią Turcję i Syrię. Byliśmy i jesteśmy na miejscu w obu krajach, aby nieść pomoc humanitarną poszkodowanym dzieciom i ich rodzinom.

Więcej
PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

PAGEN kolejny rok „Przyjacielem UNICEF”

PAGEN Sp. z o.o. wspiera dzieci poprzez program „Przyjaciel UNICEF”. Firma przedłużyła partnerstwo na kolejny rok i przekazała środki, które przeznaczymy na pomoc najmłodszym, cierpiącym z powodu kryzysów humanitarnych związanych między innymi z konfliktami zbrojnymi.

Więcej