Achta z Czadu wraca do zdrowia!

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
UNICEF CHAD MAO 2012 006 Duvillier

Kilkanaście tygodni temu, kiedy rozpoczynaliśmy kampanię na rzecz umierających z głodu dzieci w Czadzie, apelowaliśmy o pilne wsparcie dla najmłodszych mieszkańców tego kraju, takich jak Achta. Informowaliśmy wówczas, że w Czadzie ponad 127 tysięcy dzieci cierpi z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia, a co 7 minut jedno z nich umiera z głodu.

12-miesięczna Achta trafiła do wspieranego przez UNICEF ośrodka terapeutycznego dożywiania w stanie krytycznym. Dziewczynka cierpiała z powodu ostrego ciężkiego niedożywienia.

Przeczytaj całą historię:
http://unicef.pl/Co-robimy/Aktualnosci/Achta-umiera-z-glodu/(rok)/2012

Dzisiaj wiemy, że Achta wróciła do zdrowia i jest już w domu. Dzięki terapii polegającej na leczeniu niedożywienia z zastosowaniem żywności Plumpy’nut, dziewczynka szybko odzyskała siły, przybrała na wadze i zaczęła jeść mleko matki.

„Kiedy przyjechaliśmy do ośrodka, byłam pełna obaw. Nie wiedziałam, czy Achta przeżyje kolejną noc. Dzisiaj jestem taka szczęśliwa! Moja córeczka odzyskała siły, a ja dostałam od pielęgniarek i lekarzy cenne wskazówki, jak zapobiec niedożywieniu w przyszłości” mówiła mama Achty, kiedy wychodziły z córeczką z ośrodka.

UNICEF CHAD MAO 2012 008 Duvillier

UNICEF wspiera w Czadzie 367 ośrodków terapeutycznego dożywiania. To jednak wciąż za mało. Dzięki środkom zebranym od polskich Darczyńców, sfinansujemy, między innymi, kompleksowe leczenie niedożywionych dzieci w 50. ośrodkach zdrowia położonych w szczególnie zagrożonych regionach.

Achtę już uratowaliśmy. Wiemy, jak pomóc innym dzieciom, ale do działania potrzebujemy wsparcia. Działając razem - Ty i UNICEF - pomożemy tym dzieciom.

Akcja trwa do 31 marca. Pozostało 12 dni, aby pomóc. Przekaż darowiznę teraz! 

pomagam teraz z UNICEF 2

Zobacz również

Wpływ wojny w Sudanie na zdrowie psychiczne dzieci

Wpływ wojny w Sudanie na zdrowie psychiczne dzieci

Dzieci w Sudanie doświadczają przemocy, ale także są jej świadkami. Powoduje to u nich silny stres emocjonalny, prowadzący do problemów ze zdrowiem psychicznym.

Więcej
Do jakich środków transportu mają dostęp dzieci w Polsce?

Do jakich środków transportu mają dostęp dzieci w Polsce?

30% badanych młodych osób uważa, że w ich miejscu zamieszkania dostęp do komunikacji publicznej jest problemem. To dane z raportu UNICEF Polska „Wykluczenie transportowe dzieci i młodzieży w Polsce”. 

Więcej
Współpraca UNICEF Polska i Rzeczniczki Praw Dziecka w ramach programu Miasta Przyjazne Dzieciom

Współpraca UNICEF Polska i Rzeczniczki Praw Dziecka w ramach programu Miasta Przyjazne Dzieciom

Biuro Rzeczniczki Praw Dziecka dołącza do programu UNICEF Polska Miasto Przyjazne Dzieciom na mocy porozumienia podpisanego 28 października 2024 r. Troska o dobrostan najmłodszych i pełne wdrożenie praw dziecka na poziomie krajowym to priorytet na dla obu instytucji.

Więcej