Czy Ali wróci do zdrowia?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
IMG_1236

W Czadzie co 7 minut jedno dziecko umiera z głodu. Prosimy nie zwlekaj, pomóż teraz!

Ali ma już 1,5 roku. Wygląda na znacznie mniej. Wzrostem i wagą niewiele różni się od swojego młodszego, kilkumiesięcznego zaledwie braciszka. Rozwój chłopca zahamowało trwające wiele tygodni niedożywienie. Kryzys żywnościowy w Czadzie dotknął całą rodzinę Zary, mamy Aliego, jednak najbardziej odbił się na zdrowiu starszego synka. W kluczowych tygodniach i miesiącach życia rodzice nie byli w stanie dostarczyć dziecku wystarczającej ilości pożywienia. Papka z prosa może chwilowo wypełnić żołądek dziecka, ale nie zawiera witamin i minerałów odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój każdego malucha. U dzieci takich jak Ali przewlekłe niedożywienie powoduje nie tylko szkody fizyczne, ale także upośledza rozwój intelektualny. 

IMG_1232

Na szczęście Ali przebywa już we wspieranym przez Darczyńców UNICEF Ośrodku Terapeutycznego Dożywiania i otrzymuje odpowiednie leczenie. Jego terapia zapewne potrwa długo, ale jest nadzieja, że chłopczyk odzyska pełnię sił. To, czy Ali wróci do zdrowia nie zależy jednak tylko od zaangażowania ciężko pracujących w Czadzie lekarzy, opieki matki i wsparcia najbliższych. Wiele zależy również od Darczyńców takich jak Ty. Aby móc kontynuować dostawy leków, szczepionek i ratującej życie żywności terapeutycznej dla Aliego i innych dzieci, potrzebujemy Twojego wsparcia.

Prosimy, nie zwlekaj, bo musimy działać teraz! Dzieci, które w tej chwili cierpią w Czadzie z powodu niedożywienia nie mogą czekać. Przekaż darowiznę i uratuj życie jednego z nich. Wiemy, że sytuacja jest bardzo ciężka, ale działając razem, możemy ją zmienić!

czad - Kopia

Dziękujemy za każde Twoje wsparcie.

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej