Kiedyś szczepiliśmy dzieci w Europie. Teraz szczepimy dzieci na całym świecie

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
szczepienia, kiedys

Niemcy, 1946 rok – szczepienia polskich dzieci

Na kolanach pielęgniarki siedzi 11-letnia Lutia z Łodzi, która w czasie II wojny światowej spędziła dwa lata w nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz. Po wojnie znalazła się w Niemczech i została objęta programem szczepień realizowanym przez UNRRA, organizację, która w 1946 roku przekształciła się w UNICEF.

W Polsce, tuż po wojnie, potrzeby w zakresie szczepień wśród dzieci były ogromne. W ramach kompleksowej odbudowy systemu zdrowia w naszym kraju, UNICEF zaszczepił przeciw gruźlicy 2,5 mln dzieci, ufundował urządzenia do diagnozy gruźlicy, zapewniał szczepionki przeciw odrze oraz wyposażał laboratoria produkujące szczepionki. Dzięki tej pomocy uchroniliśmy tysiące dzieci przed cierpieniem, a nawet śmiercią. UNICEF niósł pomoc polskim dzieciom, ponieważ w zniszczonym wojną kraju nie istniały żadne instytucje, które mogłyby zapewnić odpowiednią opiekę najmłodszym. Dziś, dostęp do podstawowych szczepień jest nieodpłatny i powszechny. UNICEF zakończył swoją misję w Polsce.

szczepienia, obecnie

Obecnie

Szczepienia to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To najprostsza metoda, aby ratować życie dzieci na wielką skalę. 

Obecnie UNICEF jest organizacją, która dostarcza najwięcej szczepionek dla dzieci w krajach rozwijających się. Co trzecie dziecko na świecie otrzymuje szczepionki dzięki UNICEF! Dzięki temu zdobywamy ogromne doświadczenie i wiedzę, które przekładają się na wysoką skuteczność w działaniu. UNICEF nie tylko zbiera fundusze, ale wie również co z nimi zrobić. 

Aby móc kontynuować naszą misję potrzebujemy wsparcia Darczyńców. Dlatego prosimy, wypełniając PIT przekaż 1% podatku na programy UNICEF. Dzięki temu zaszczepimy jeszcze więcej dzieci. Dziękujemy!

Przekaż 1%

Zobacz również

Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej
Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

WIDEO - Dla młodzieży i o młodzieży o zdrowiu psychicznym

Jak młody człowiek może zadbać o swoje zdrowie psychiczne? Dlaczego relacje rówieśnicze są tak ważne? Jaką rolę pełnią emocje? Czym jest kryzys? Kiedy skorzystać z pomocy innych, w tym specjalisty? 

Więcej
Jak być dla siebie lepszym?

Jak być dla siebie lepszym?

Następnym razem, kiedy powiesz/pomyślisz o sobie w sposób negatywny, zatrzymaj się i zastanów się, czy powiedziałbyś to kiedykolwiek bliskiej ci osobie?

Więcej