Nie pozwólmy, aby pomoc nadeszła za późno

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
W Sudanie Południowym trwa największy obecnie kryzys żywnościowy na świecie.

UNICEF Sudan Południowy: W Sudanie Południowym trwa największy obecnie kryzys żywnościowy na świecie. UNICEF alarmuje – grozi nam powtórzenie sytuacji z Rogu Afryki sprzed trzech lat, kiedy dzieci masowo umierały zanim oficjalnie ogłoszono klęskę głodu. Wówczas dla wielu z nich pomoc nadeszła za późno. Dzieci w Sudanie Południowym nie czekają aż świat ogłosi klęskę głodu. Umierają teraz, każdej nocy i każdego dnia. Musimy działać! 

W 2014 roku ostre ciężkie niedożywienie dotknie 235 tysięcy dzieci w Sudanie Południowym. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Przyczyną takiej sytuacji jest konflikt, który rozgorzał w grudniu 2013 roku pomiędzy frakcjami Ludowej Armii Wyzwolenia Sudanu. Mimo że walki toczą się głównie w trzech stanach Sudanu Południowego, jego skutki dotykają niemal 4 miliony osób, jednego na troje mieszkańców kraju. Półtora miliona osób opuściło domy w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Bez dobytku, bez żywności i nadziei na szybką poprawę sytuacji. Po kraju tuła się ponad  588 tysięcy dzieci, a 434 tysiące osób szuka schronienia w obozach dla uchodźców poza granicami kraju.

W Sudanie Południowym trwa największy obecnie kryzys żywnościowy

Jesteśmy na miejscu, niosąc pomoc od początku kryzysu. Dotarliśmy z pomocą do ponad 400 tysięcy osób, w tym 90 tysięcy dzieci. Zapewniamy żywność, wodę, leki i szczepienia. Budujemy studnie i szkoły. Jesteśmy jedną z nielicznych organizacji humanitarnych, która w obliczu zagrożenia, jakim są toczące się walki, jest na miejscu i nadal działa. Brakuje nam jednak środków na sfinansowanie 60% zaplanowanych działań pomocowych. Apelujemy o Waszą pomoc. Te dzieci nie mogą czekać. 

Przekaż darowiznę i pozwól nam otoczyć opieką najbardziej potrzebujące dzieci. Nie wahaj się, pomóż teraz.

Akcja Ratunkowa UNICEF_Sudan Południowy

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej