Redaktor Tomasz Olbratowski wyjaśnia

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie pojawiły się 1 marca 2013 roku w felietonie radiowym Tomasza Olbratowskiego pt. ”Bieda na bogato!”, wyemitowanym również w paśmie telewizji internetowej INTERIA.TV, Dyrektor Generalny UNICEF Polska skierował następujące pismo na ręce Dyrektora stacji: 

.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od autora felietonu poniższe wyjaśnienia:

Szanowny Panie Dyrektorze,

Bardzo przepraszam za treści zawarte w moim felietonie z 1 marca dotyczącym UNICEF-u. Jest mi przykro, że dałem się zmylić nieprawdziwym informacjom na temat działalności centrali UNICEF-u i zarobków kierownictwa Funduszu. Fałszywe informacje na temat UNICEF-u, pojawiały się jednak w tak wielu miejscach w Internecie, iż uznałem, że są prawdziwe. Niestety nie były, i dałem się nabrać.

Sam wspieram finansowo organizację pomagającą dzieciom w mojej dzielnicy i każda wzmianka o ewentualnych oszustwach ludzi kierujących takimi fundacjami powoduje moje wzburzenie, czemu dałem niejednokrotnie wyraz, na przykład w felietonie o fundacji Kidprotect.pl. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że ktoś, załatwiając swoje partykularne interesy, może kłamać na temat organizacji, które pomagają właśnie DZIECIOM.

Cóż, trzeba się uczyć na błędach. Na oficjalnych stronach internetowych UNICEF-u, zapoznałem się z programami pomocy dzieciom i jestem pełen podziwu dla państwa działalności. Tym bardziej jest mi przykro.

W ramach przeprosin przekażę Państwu 1 procent podatku na działalność UNICEF-u.

Życzę Państwu, by Państwa działalność przynosiła dzieciom na świecie co najmniej tyle korzyści, co do tej pory.

Przepraszam i pozdrawiam, 

Tomasz Olbratowski

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej