Robert Lewandowski użyczył swojego głosu dziecku z Syrii

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

UNICEF i Unia Europejska rozpoczynają właśnie kampanię „Głos Dzieci”, w której Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, apeluje o wsparcie dla dzieci dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Piłkarz odwiedził obóz dla uchodźców w Jordanii i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii.

W spocie promującym kampanię „Głos Dzieci” Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, wystąpił wspólnie z Mustafą, syryjskim chłopcem, dla którego wojna, strach i przemoc to codzienność. Piłkarz apeluje do wszystkich, aby wysłuchali, co ma do powiedzenia mały chłopiec z Syrii. Podkreśla, że każde dziecko ma prawo głośno mówić o swoim dramatycznym losie i powinno być wysłuchane. Robert Lewandowski apeluje, aby nie zostawiać potrzebujących dzieci bez pomocy.

Pod koniec maja byłem w obozie dla syryjskich uchodźców w Zaatari. Rozmawiałem z dziećmi i ich matkami, które musiały uciekać z Syrii w poszukiwaniu schronienia. Niestety, zazwyczaj tych dzieci nikt nie słucha albo nie chce usłyszeć. Ich dramatyczne historie i apele o pomoc pozostają niezauważone – mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Kampania „Głos Dzieci” jest wspólną inicjatywą UNICEF i Unii Europejskiej. Jej celem jest zwrócenie uwagi na sytuację milionów dzieci dotkniętych skutkami katastrof naturalnych lub konfliktów. Kampania ta ma zachęcić użytkowników serwisów społecznościowych do udostępniania i publikowania historii dzieci, które wołają o pomoc.

Musimy być otwarci na wołanie dzieci. Użyczcie im swojego głosu, powiedzcie swoim bliskim i znajomym, że na całym świecie są dzieci, które czekają na naszą pomoc i zainteresowanie. Pomóżcie nam opowiedzieć ich historię. Wasz głos jest dla tych dzieci bezcenny – dodał Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Każdego roku setki katastrof i różnego rodzaju kryzysów humanitarnych zagrażają życiu i zdrowiu milionów dzieci na całym świecie. W czasie kryzysu humanitarnego to właśnie dzieci cierpią najbardziej. To one najczęściej walczą z niedożywieniem, chorują, są wykorzystywane i cierpią psychicznie.

UNICEF i Unia Europejska współpracują, aby ocalić życie dzieci poszkodowanych w wyniku kryzysów humanitarnych. Tylko w 2013 roku, przeznaczając kwotę około 100 mln euro, UNICEF i departament Komisji Europejskiej ds. Pomocy Humanitarnej i Ochrony Ludności (ECHO) pomogły dzieciom dotkniętym kryzysami humanitarnymi w 33 krajach. 

Więcej informacji o kampanii „Głos Dzieci w Sytuacjach Kryzysowych” na www.glosdzieci.pl.

Zobacz również

Współpraca UNICEF Polska i Rzeczniczki Praw Dziecka w ramach programu Miasta Przyjazne Dzieciom

Współpraca UNICEF Polska i Rzeczniczki Praw Dziecka w ramach programu Miasta Przyjazne Dzieciom

Biuro Rzeczniczki Praw Dziecka dołącza do programu UNICEF Polska Miasto Przyjazne Dzieciom na mocy porozumienia podpisanego 28 października 2024 r. Troska o dobrostan najmłodszych i pełne wdrożenie praw dziecka na poziomie krajowym to priorytet na dla obu instytucji.

Więcej
Polio wraca w krajach dotkniętych konfliktami

Polio wraca w krajach dotkniętych konfliktami

24 października to Światowy Dzień Polio, który ma przypominać o walce z tą chorobą. Niestety liczba przypadków polio w krajach o wysokiej podatności na zagrożenia i dotkniętych konfliktami wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat.

Więcej
Co 6 młoda osoba w Polsce jest zagrożona wykluczeniem transportowym

Co 6 młoda osoba w Polsce jest zagrożona wykluczeniem transportowym

W Polsce 14% dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 19 lat jest zagrożonych wykluczeniem transportowym – wynika z raportu „Wykluczenie transportowe dzieci i młodzieży w Polsce”, przygotowanego przez UNICEF Polska i zaprezentowanego 16 października w Centrum Prasowym PAP. v

Więcej