SYRIA: uratowany z płomieni 4-letni Adnan potrzebuje pomocy

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Historia Adnana Syria UNICEF

Życie 4-letniego Adnana z Syrii zmieniło się w ciągu zaledwie dwóch minut. Pożar, który doszczętnie zniszczył jego dom, zrujnował mu również dzieciństwo.

Budynek, w którym chłopiec mieszkał z rodziną został zbombardowany i stanął w płomieniach. Rodzice Adnana nie zdołali w porę wynieść chłopca z płonącego mieszkania. Wszystko rozgrywało się w ciągu kilkudziesięciu sekund, ale to wystarczyło, aby chłopiec został ciężko poparzony. Twarz Adnana została całkowicie zdeformowana przez oparzenia i chłopiec od nowa musi nauczyć się mówić. Cierpień, których doświadcza, nie da się opisać słowami.

Po tych traumatycznych przeżyciach rodzina Adnana podjęła decyzję o ucieczce z Syrii do sąsiedniego Libanu, gdzie obecnie żyją w skrajnym ubóstwie. W wyniku bombardowań stracili wszystko, co posiadali. Podczas gdy rodzeństwo Adnana powoli otrząsa się z tragicznych wspomnień, chłopiec wciąż przeżywa to, co stało się w Syrii. Jest niespokojny, stał się bardzo bojaźliwy, a gdy tylko zapada zmrok zaczyna płakać. 

Historia Adana Syria

Nadzieją dla tych dzieci i ich rodzin jest UNICEF.

Adnan przeżył atak bombowy i podobnie jak tysiące syryjskich uchodźców, potrzebuje teraz ogromnego wsparcia. Otrzymuje je dzięki Darczyńcom UNICEF.

UNICEF pomaga syryjskim dzieciom od samego początku konfliktu w Syrii, ponieważ dzięki stałemu gromadzeniu środków na tzw. „najpilniejsze potrzeby”, wsparcie od razu dociera do potrzebujących. Zapewniamy dostęp do czystej wody pitnej, pomoc psychologiczną, prowadzimy kampanie szczepień, dostarczamy ubrania i budujemy sanitariaty. Bez pomocy Darczyńców, działania te nie byłyby możliwe.

Każdy, kto chce wesprzeć działania UNICEF, może to zrobić za pośrednictwem strony „Decyduje UNICEF - najpilniejsza potrzeba”. Dzięki temu będziemy działać szybko i skutecznie.

bann

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej