Ulice Haiti to nie miejsce dla dzieci - ostatnia szansa na wsparcie akcji!

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Za 6 dni (31 października) dobiega końca kampania UNICEF Polska na rzecz zapewnienia ochrony i opieki osieroconym i oddzielonym od rodzin dzieciom na Haiti. Tragiczne trzęsienie ziemi z 2010 roku spotęgowało już wcześniej istniejące problemy tego najuboższego na zachodniej półkuli kraju, a przemoc, wyzysk, porwania i nielegalne adopcje każdego dnia zagrażają mieszkającym tam dzieciom.

Razem - Ty i UNICEF - możemy zmienić okrutną rzeczywistość haitańskich dzieci!

Marie, 1,5 roku

uni98889

Jacqueline, 7 lat

uni100367

Dzieci takie jak Marie i Jacqueline nie powinny spędzać dni na ulicy. To nie jest odpowiednie miejsce dla żadnego dziecka. By uchronić je przed życiem na ulicy, UNICEF stale zwiększa liczbę specjalistycznych ośrodków opiekuńczych, rozbudowuje system rejestracji nowonarodzonych i osieroconych dzieci oraz zapewnia opiekę dzieciom, które były zmuszane do niewolniczej pracy. Nasze działania finansowane są wyłącznie przez Darczyńców takich jak Ty! Bez Twojego wsparcia, dzieci takie jak Marie czy Jacqueline mogą nie otrzymać na czas odpowiedniej pomocy.

Zostało jeszcze trochę czasu, by wesprzeć naszą kampanię i powiadomić o niej znajomych! Razem - Ty i UNICEF - możemy zmienić okrutną rzeczywistość haitańskich dzieci.

bannerhaiti_09_2012v4

Zobacz również

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

W 2023 roku głodu doświadczyło 733 mln osób

Pogłębiające się globalne kryzysy przyczyniają się do utrzymującego się trzeci rok z rzędu wysokiego poziomu niedożywienia. W 2023 r. głodu doświadczyła co 11 osoba na świecie i co 5 w Afryce – wynika z najnowszego raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie (SOFI), opublikowanego przez pięć wyspecjalizowanych agend Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Więcej
Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Jak rozmawiać z dzieckiem o zmianie klimatu

Rozmowa o zmianie klimatu z dzieckiem może być trudna dla wielu rodziców. To naturalne, że chcemy chronić dzieci przed stresem i zmartwieniami. Jednak jest ona niezbędna, aby nasze pociechy nie czerpały informacji z niepewnych źródeł.

Więcej
Śmiercionośny atak na Ukrainę

Śmiercionośny atak na Ukrainę

Podczas śmiercionośnego ataku rakietowego na Ukrainę zginęło lub zostało rannych co najmniej 150 osób. Poważnym uszkodzeniom uległ szpital dziecięcy Okhmatdyt w Kijowie - największy w kraju ośrodek medyczny dla najmłodszych. 

Więcej