Walka z niedożywieniem – historia Samby

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.
Walka z niedożywieniem – historia Samby

Walka z głodem i niedożywieniem to jedno z priorytetowych zadań UNICEF. Z roku na rok odsetek niedożywionych dzieci na świecie spada, ale wciąż tysiące z nich potrzebują naszej pomocy. 

Istnieje prosty i skuteczny sposób, dzięki któremu możemy pomóc niedożywionym dzieciom. UNICEF już od wielu lat dostarcza im terapeutyczną pastę Plumpy’nut. Ta produkowana na bazie orzeszków ziemnych żywność terapeutyczna w 3 tygodnie przywraca siły nawet najbardziej chorym dzieciom. Wystarczą 3 porcje dziennie, aby w ciągu tygodnia dziecko przybrało aż 1 kilogram.

Walka z niedożywieniem – historia Samby z2

Ten uśmiechnięty maluch widoczny na zdjęciu powyżej to Samba Kea, który mieszka w Mali. Jakiś czas temu chłopiec cierpiał z powodu ciężkiego niedożywienia. Każdego dnia był coraz słabszy i tracił na wadze. Jego mama zaprowadziła go do specjalistycznego ośrodka, w którym przez kilka miesięcy lekarze walczyli o życie chłopca. Dzięki specjalnej terapii z zastosowaniem żywności terapeutycznej Plumpy’nut chłopiec wyzdrowiał i wrócił do domu. Jego mama dba, aby Samba otrzymywał cotygodniową porcję pasty Plumpy’nut. Dzięki temu chłopiec ma dużo siły i energii, aby bawić się i spędzać radosne chwile wspólnie ze swoimi rówieśnikami.

Gdyby nie pomoc Darczyńców UNICEF, historia Samby mogłaby mieć tragiczne zakończenie. Przekazując darowiznę na rzecz UNICEF, pomagasz uratować życie i zdrowie dziecka takiego jak Samba.

Już 96 zł wystarczy, aby zapewnić 65 opakowań ratującej życie żywności typu Plumpy’nut.

baner_pomagam teraz_niedożywienie

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej