Znani i lubiani apelują o przekazanie 1% UNICEF

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się, której organizacji przekażą 1% podatku mamy wyjątkowy materiał filmowy. Pani Halina Szpilman, Pani Grażyna Barszczewska, Pan Lech Ordon, Pan Filip Bajon oraz Pan Janusz Zaorski opowiadają o wspomnieniach z czasów po II wojnie światowej, kiedy to otrzymywali pomoc humanitarną od UNRRA.

Życie powojenne było bardzo trudne. Zostaliśmy zniszczeni, ja jako dziecko pamiętam, że właściwie brakowało wszystkiego”, mówi Pani Halina Szpilman. „I wtedy przyszła z pomocą UNRRA”, dodaje Pan Lech Ordon.

Polska była zrujnowana, dlatego tak bardzo potrzebowaliśmy pomocy innych. Otrzymaliśmy ją między innymi od UNRRA, organizacji, która w 1946 roku przekształciła się w UNICEF. Przez kilkadziesiąt lat UNICEF niósł pomoc dzieciom w Polsce. Teraz przyszedł czas, kiedy jednym prostym gestem  to my możemy pomóc innym. Prosimy – przekażcie swój 1% podatku UNICEF.

Kiedyś pomagano nam. Teraz my pomóżmy! Dziękujemy

KRS: 0000 107 957

PITProjekt - program do rozliczeń podatkowych za rok 2012

Zobacz również

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej
Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Wpływ konfliktów zbrojnych na życie dzieci osiągnął w 2024 roku rekordowo niszczycielski poziom. Nigdy wcześniej tak wielu najmłodszych nie mieszkało w strefach działań zbrojnych ani nie zostało przymusowo przesiedlonych.

Więcej