Magdalena Różczka

Magdalena Różczka

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador Dobrej Woli UNICEF od 2010 r.

Ja jestem tylko, jak ktoś pięknie napisał, głosem dzieci. Staram się mówić o ich potrzebach, o tym jak możemy pomóc. I myślę sobie, że Ambasadorowie są po to, żeby jeszcze więcej ludzi zechciało zapoznać się z pracą UNICEF, organizacji, która od wielu, wielu lat niesie pomoc dzieciom na całym świecie

Magdalena Różczka dołączyła do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF w Polsce w styczniu 2010 roku. Aktorka wspierała program „Reszta w Twoich Rękach”, dzięki któremu każdy, przy okazji codziennych zakupów, mógł pomóc potrzebującym dzieciom.

Cieszę się, że mogę wspierać działania UNICEF na rzecz dzieci. Program „Reszta w Twoich rękach” pozwala każdemu, kto tylko zechce, w prosty sposób pomóc dzieciom. 4 złote w krajach, gdzie UNICEF prowadzi swoje projekty, to naprawdę duża kwota. Pozwoli na zakup kilku szczepionek lub odżywek dla niedożywionych dzieci.

Magdalena Różczka - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

W ramach trzeciej edycji kampanii „Reszta w Twoich Rękach” aktorka pojechała do Gruzji. Odwiedziła tam obóz zamieszkiwany przez uchodźców z Osetii Południowej, jedyną szkołę z oddziałami dla dzieci niepełnosprawnych oraz przedszkola wspierane przez UNICEF, gdzie poznała gruzińskie dzieci i uczestniczyła w ich zajęciach.

Edycja kampanii z udziałem Magdy pozwoliła zgromadzić prawie 300 tysięcy złotych na wsparcie edukacji w Gruzji.

Po wizycie w tym kraju ciężko mi zapomnieć o ludziach, którzy żyją w obozach dla wysiedleńców i o ogromnej biedzie tam panującej. Dzieci są bardzo często niedożywione, a maluchy poniżej piątego roku życia umierają cztery razy częściej niż w Polsce. Nie możemy przejść obojętnie obok takiego problemu.

Magdalena Różczka zaangażowała się także w dwie edycje Karuzeli Cooltury. Czytała bajki najmłodszym gościom odwiedzającym namiot UNICEF, brała udział w debacie na temat „Realna pomoc czy fikcja”. Towarzyszyła również Robertowi Korzeniowskiemu w Marszu Solidarności z Dziećmi Świata. Spotykała się młodymi uczestnikami wydarzenia.

W 2018 roku nasza Ambasadorska Dobrej Woli wsparła akcję „Więcej niż Dzień”, której celem było zebranie środków na ratowanie zdrowia i życia noworodków oraz zapewnienie matkom odpowiedniej opieki okołoporodowej. 

Śmierć każdego dziecka to ogromna tragedia dla rodziców. Jestem mamą i nawet nie potrafię sobie wyobrazić bólu, jaki czuje rodzic po stracie dziecka. Dlatego całym sercem wspieram akcję UNICEF. Wierzę, że razem możemy uratować tysiące noworodków przed śmiercią, a ich mamy otoczyć odpowiednią opieką okołoporodową.

Dzięki wsparciu naszych niezawodnych Darczyńców, w ramach kampanii udało się zebrać 870 tysięcy złotych. Aktorka promowała również inne akcje UNICEF, jak choćby 1% dla UNICEF czy #JaStawiam.

***

Magdalena Różczka, aktorka filmowa, teatralna i dubbingowa. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie w 2004 roku, a przed kamerą zadebiutowała już w 2001 roku. Zagrała między innymi w komedii Lejdis, Idealny facet dla mojej dziewczyny oraz w serialach: „Oficer”, „Czas honoru”, „Usta, usta”, ‘Lekarze”.

Zobacz również

UNICEF Polska - Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Pożar w obozie dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu

Oświadczenie Henrietty Fore, Dyrektor Generalnej UNICEF

Więcej
Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Do Polski mogą wrócić groźne choroby zakaźne! UNICEF Polska apeluje do Ministra Zdrowia

Walka z dezinformacją i wspieranie rodziców w dostępie do wiarygodnych informacji na temat szczepień to główne punkty apelu.

Więcej
UNICEF: Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Co piąte dziecko na świecie nie ma dostępu do wystarczającej ilości czystej wody

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody!

Więcej