Robert Korzeniowski

Robert Korzeniowski - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador Dobrej Woli UNICEF od 2017 r.

Tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że mogę dołączyć do grona innych Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF Polska, m.in.: Roberta Lewandowskiego. Celem UNICEF jest niesienie pomocy dzieciom i zapewnienie im podstawowych warunków do życia, bardzo często również poprzez sport. Liczę na Państwa wsparcie

Robert Korzeniowski otrzymał tytuł Ambasadora Dobrej Woli UNICEF 9 stycznia 2017 roku. Ten światowej sławy sportowiec, lekkoatleta, wielokrotny mistrz olimpijski już od 11 lat wspiera działalność organizacji.

Robert Korzeniowski angażował się między innymi w światową akcję charytatywną związaną z 50. urodzinami Smerfów. Pomalowany przez niego Smerf-sportowiec znalazł się wśród ozdobionych przez znane osobistości trzech figur Smerfów, które cieszyły się największą popularnością podczas uroczystej aukcji zorganizowanej z okazji 50. urodzin Smerfów w Belgii. Robert Korzeniowski dwukrotnie reprezentował UNICEF na organizowanej w Świnoujściu Karuzeli Cooltury, gdzie poprowadził Marsz Solidarności z Dziećmi Świata, wsparł także program UNICEF Prezenty bez Pudła.

Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

W 2016 roku Robert włączył się do akcji #PamiętamyPomagamy, której celem była pomoc dzieciom w Nepalu. 

Robert Korzeniowski - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF

W maju 2017 roku Robert Korzeniowski podjął się niezwykle ważnej i trudnej misji. Jako pierwszy z polskich Ambasadorów Dobrej Woli odwiedził kraj, w którym trwa wojna. Misja w Aleppo związana była z prowadzoną przez UNICEF kampanią na rzecz dzieci w Syrii. Podczas wizyty Robert Korzeniowski odwiedził szkoły, kliniki, obóz dla uchodźców wewnętrznych, dom dziecka i tzw. Miejsca Przyjazne Dzieciom. W lipcu tego samego roku Ambasador pojechał z misją do Jordanii, gdzie odwiedził dwa największe obozy dla uchodźców syryjskich – Azraq i Za’atari. 

Robert Korzeniowski nieustająco wspiera UNICEF w walce o zdrowie i bezpieczną przyszłość dla dzieci na całym świecie, angażuje się także w działania promujące sport i zabawę. Zawsze znajduje czas na spotkania z Darczyńcami, mediami i zespołem UNICEF. Nieraz sam inicjuje akcje mające na celu wsparcie organizacji, tak jak było w przypadku akcji „Korzeń vs. Korzeń”, jego dobroczynnej rywalizacji z innym wybitnym sportowcem – Pawłem Korzeniowskim – podczas zawodów triathlonowych w Gdyni w sierpniu 2017 roku.

***

Robert Korzeniowski to polski lekkoatleta, chodziarz, mistrz olimpijski, świata i Europy. Jako jedyny polski sportowiec i pierwszy zawodnik w historii chodu światowego zdobył złoty medal na trzech igrzyskach olimpijskich z rzędu: w Atlancie, Sydney i Atenach. Mistrz świata w chodzie na 50 kilometrów (1997, 2001 i 2003 r.), mistrz Europy (1998 i 2002 r.) oraz wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku (1998 i 2000 r.). Za wybitne osiągnięcia sportowe został również odznaczony m.in.: Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz również

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Miesiąc rodzicielstwa. Proste i skuteczne sposoby na zarządzanie stresem

Bycie rodzicem to istny rollercoaster uczuć - od radości i miłości, przez złość, aż do obojętności. Wychowywaniu towarzyszy także stres związany z ciągłym niedoczasem, godzeniem życia zawodowego z rodzinnym, a także troską o małe pociechy. Jest on jednak nieodłącznym elementem życia i naturalną reakcją organizmu.

Więcej
Rok działalności UNICEF na świecie

Rok działalności UNICEF na świecie

Wielopłaszczyznowy kryzys obserwowany na całym świecie powoduje, że w minionym roku liczba osób wymagających pomocy humanitarnej wzrosła do ok. 274 mln. UNICEF nie ustaje w staraniach o poprawę sytuacji dzieci wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne. 

Więcej
Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Na całym świecie matki cierpią z powodu niedożywienia

Globalnie ponad miliard nastolatek i kobiet cierpi z powodu niedożywienia (w tym niedowagi i niskiego wzrostu), niedoborów podstawowych mikroelementów oraz anemii, co ma katastrofalne skutki dla ich życia i samopoczucia. Epicentrum kryzysu żywieniowego stanowią Azja Południowa i Afryka Subsaharyjska.

Więcej