Robert Lewandowski

Robert Lewandowski - Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

Ambasador Dobrej Woli UNICEF od 2014 r.

Nominacja na Ambasadora Dobrej Woli UNICEF to dla mnie ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do grona osób, dla których troska o zdrowie i przyszłość dzieci to życiowy priorytet. Współpraca z UNICEF to również moje osobiste zobowiązanie, aby aktywnie pomagać potrzebującym dzieciom i na każdym kroku przypominać wszystkim, że każde dziecko ma prawo do zdrowego, bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa

UNICEF Polska

Robert Lewandowski w kampanii UNICEF Polska „Głos Dzieci”

Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

W czasie dotychczasowej współpracy z UNICEF Polska, Robert Lewandowski odwiedził m.in. syryjski obóz dla uchodźców w Zaatari (Jordania)  i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. Kampania „Głos Dzieci” była wspólną inicjatywą UNICEF i Unii Europejskiej. Jej celem było zwrócenie uwagi na sytuację milionów dzieci dotkniętych skutkami katastrof naturalnych lub konfliktów. 

Robert Lewandowski wspierał również aktywnie nasze działania prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu #PamiętamyPomagamy oraz Reszta w Twoich rękach, w ramach której zaprojektował szczęśliwy dukat UNICEF przedstawiający uśmiechniętego chłopca z piłką. 

Podobnie jak wiele osób włączyłem się w akcję pomocy dla Nepalu w ubiegłym roku, tuż po trzęsieniu ziemi. Jako kapitan drużyny UNICEF chcę zachęcić wszystkich do pomocy tym dzieciom. Dzielmy się tym, co mamy, bo nigdy nie wiadomo, czy kiedyś nie będziemy stali po tej drugiej stronie.

Robert Lewandowski wspiera UNICEF Polska

W maju 2021 roku Robert Lewandowski wsparł program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”. To wyjątkowy program, w ramach którego każdy z nas może podarować konkretny produkt humanitarny najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Żywność terapeutyczna, szczepionki i leki, artykuły higieniczne, podręczniki i zabawki choć wyglądają niepozornie, kiedy widzimy je „w użyciu”, robią ogromne wrażenie. Swoją realną wartość zyskują w odpowiednich rękach, czasie i miejscu – w rękach potrzebujących dzieci. Te produkty-prezenty pomagają dzieciom , które cierpią z powodu głodu, chorób czy kryzysów humanitarnych. 

Wielu najmłodszych na świecie potrzebuje naszej pomocy. Takim dzieciom pomoc niesie UNICEF. Zdecydowałem się wesprzeć program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”, bo wierzę, że razem możemy poruszyć serca Polaków oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

***

Robert Lewandowski urodził się w Warszawie, 21 sierpnia 1988 roku. Jest polskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz Reprezentacji Polski, której jest również kapitanem. W 2020 roku wraz z klubem Bayern Monachium zdobył mistrzostwo Niemiec, puchar Niemiec, wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA, zostając królem strzelców każdych rozgrywek, w których występował. Wychowanek Varsovii Warszawa, występował także w: Delcie Warszawa, Legii Warszawa, Zniczu Pruszków, Lechu Poznań i Borussi Dortmund. Wielokrotnie wyróżniany za swoje osiągnięcia, m.in. jako Sportowiec Roku, Król Strzelców, Najlepszy Piłkarz. Jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza świata, corocznie przyznawaną przez FIFA.  

Zobacz również

Raport „DOBROCZYNNOŚĆ. Zdaniem Polek i Polaków, co zachęca, a co jest barierą”

Zapoznaj się z raportem dotyczącym dobroczynności!

Raport jest próbą podsumowania, co motywuje Polaków do pomagania innym, a co może być barierą.

Więcej
Zły stan zdrowia psychicznego prowadzi do poważnych konsekwencji.

1 na 7 dzieci na świecie cierpi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego. A jak jest w Polsce?

Zły stan zdrowia psychicznego prowadzi do poważnych konsekwencji.

Więcej
Każdego dnia czworo dzieci w Jemenie traci zdrowie lub życie

Każdego dnia czworo dzieci w Jemenie traci zdrowie lub życie

Od 2015 r., czyli od początku konfliktu w Jemenie zginęło lub zostało rannych 10 tysięcy dzieci - to czworo każdego dnia.

Więcej