Młodzi dla klimatu w Wielkopolsce

Akcje edukacyjne

Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce

Konkurs grantowy zostal rozstrzygnięty! Gratulujemy wszystkim laureatom. 
Wyniki konkursu dostępne są do pobrania tutaj.

MdKW_logo_MdKwW_logo.png


Realizujesz z młodzieżą ciekawe projekty z obszaru ochrony środowiska i klimatu? Działacie w szkole i poza nią, aby wprowadzać ekologiczne rozwiązania? A może chcecie dopiero zacząć swoją aktywność? Jeśli tak, to udział w projekcie Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce jest doskonałą szansą na urzeczywistnienie tych planów.

Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych w województwie wielkopolskim do wzięcia udziału w projekcie, dzięki któremu możecie uzyskać dofinansowanie na realizację wybranych inicjatyw dotyczących ochrony środowiska, promocji ekologicznego stylu życia lub kwestii związanych ze zmianą klimatu. 

Cele projektu:

  • rozbudzanie zaangażowania społecznego młodzieży z województwa wielkopolskiego,
  • promowanie aktywności młodych ludzi w obszarze ochrony środowiska i klimatu,
  • wspieranie realizacji projektów społecznych młodych ludzi – przekazanie środków finansowych na działanie.

UNICEF Polska oraz Firma Symbase wspierają młodych ludzi w ich potrzebie angażowania się w działania mające na celu ochronę środowiska i klimatu. Przygotowaliśmy dla Was – uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Wielkopolsce - wyjątkowy projekt, dzięki któremu nie tylko będziecie mogli pracować nad innowacyjnymi rozwiązaniami, ale otrzymacie szansę na zrealizowanie Waszych pomysłów, dzięki grantom, ufundowanych przez firmę Symbase. Możecie pomyśleć o projektach o mniejszym lub większym zasięgu, które chcielibyście zrealizować – to do Was należy decyzja, o grant jakiej wysokości będziecie się ubiegać: 2, 5, 10 czy 15 tys. Nie przegapcie takiej okazji!

Jak zrealizować projekt?

1.    Zapoznajcie się z materiałami, które dla Was przygotowaliśmy – w Inspirowniku znajdziecie wiele wskazówek, jak przygotować projekt z młodzieżą. Skorzystajcie z podpowiedzi, ale bądźcie też kreatywni. Porozmawiajcie z młodzieżą, co chcieliby zrobić w swojej szkole lub najbliższym otoczeniu i zacznijcie pracę nad opisem Waszego pomysłu!

2.   Opiszcie Wasz pomysł i wypełnijcie formularz konkursowy do 31 stycznia – przeczytajcie dokładnie regulamin projektu, gdzie znajdziecie wytyczne jak uzyskać grant na Wasze działanie. Wypełnijcie wspólnie formularz rejestracji i dołączcie do niego wszystkie niezbędne pliki (wypełniony wzór wniosku o grant, który znajdziecie na stronie do pobrania oraz skan wzoru dokumentu podpisanego przez dyrekcję placówki).

Przyjmowanie wniosków zostało zakończone. 

3.    Czekajcie na wyniki i przygotujcie się do działania – kiedy już wypełnicie formularz i zgłosicie swój projekt do konkursu, czekajcie cierpliwie na wyniki. 4 marca ogłosimy laureatów – 13 placówek z Wielkopolski, które otrzymają wsparcie na realizację projektów. Trzymamy za Was kciuki!

Każda szkoła, która zgłosi się do udziału w projekcie i uzyska grant na realizację zgłoszonego pomysłu otrzyma „Dyplomu potwierdzającego udział w projekcie edukacyjnospołecznym „Młodzi dla Klimatu w Wielkopolsce” w roku szkolnym 2023/2024”.

Przeczytajcie regulamin projektu i przystąpcie do działania. Czekamy na Wasze projekty!

Powodzenia!

Projekt realizowany przez:

MdkwW loga partnerów

 

 

Zobacz również

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

Nowy rok nie przyniósł zmiany dzieciom w Strefie Gazy

W pierwszym tygodniu 2025 roku w Strefie Gazy zginęło co najmniej 74 dzieci, które zostały zabite podczas nocnych ataków w Gazie i Khan Younis, a także na południu, w Al Mawasi – w strefie wskazanej jako „bezpieczna”.

Więcej
5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

5 miejsc, gdzie w 2025 r. potrzeby dzieci będą największe

Skala potrzeb humanitarnych dzieci osiągnęła historyczne maksimum. Szacujemy, że ponad 210 mln dzieci w 146 krajach i terytoriach będzie potrzebować pomocy humanitarnej w 2025 roku, m.in. w Afganistanie, Sudanie, Demokratycznej Republice Konga, Strefie Gazy i Libanie, gdzie potrzeby są największe.

Więcej
Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Świat zawodzi dzieci. Rok 2024 był dla nich jednym z najgorszych w historii

Wpływ konfliktów zbrojnych na życie dzieci osiągnął w 2024 roku rekordowo niszczycielski poziom. Nigdy wcześniej tak wielu najmłodszych nie mieszkało w strefach działań zbrojnych ani nie zostało przymusowo przesiedlonych.

Więcej