UNICEF Polska podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.

Współczesna dynamiczna i złożona rzeczywistość gospodarcza coraz częściej pokazuje, że efektywnie prowadzony biznes powinien brać pod uwagę także kwestie społeczne i humanitarne. O wzajemnych benefitach dobrze zbudowanych i starannie prowadzonych relacji sektora pozarządowego oraz świata biznesu mówić będzie Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska, podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się w dniach 7-9 maja 2024 r. w Katowicach.

UNICEF Polska podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Europejski Kongres Gospodarczy to jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w Europie Centralnej podejmuje dyskusje o najistotniejszych dziedzinach gospodarki, kierunkach rozwoju społecznego oraz zjawiskach i trendach kluczowych dla przyszłości, która dotyczy także najmłodszych.

Społeczne zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do prowadzenia działalności biznesowej nie muszą stać w sprzeczności z efektywnością przedsiębiorstw. Nasze codzienne doświadczenia pokazują, że świat biznesu jest bardzo otwarty, aby w takim podejściu korzystać z wiedzy i zasobów sprawdzonego partnera. W tym kontekście, niezwykle ważne jest wspólne wypracowanie założeń i celów takiego partnerstwa, tak aby spełniało ono oczekiwania i potrzeby obydwu zaangażowanych stron. Dzięki temu wspólnie prowadzone działania społeczne osiągają jeszcze lepszy zasięg i efekt – mówi Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska. 

W UNICEF Polska staramy się jak najszerzej edukować na temat efektywności współpracy sektora NGO i biznesu. Przeprowadzone w latach wcześniejszych badania wyraźnie pokazały, że świadomość takiego podejścia jest coraz bardziej powszechna, ale nadal mamy jeszcze sporo do osiągniecia na tym polu. Blisko połowa ankietowanych przez nas przedstawicieli biznesu pozytywnie ocenia współpracę z sektorem NGO w zakresie mierzenia i raportowania efektów wspólnych działań. Jeszcze większy odsetek tak ocenia współuczestniczenie sektora NGO w formułowaniu wspólnych celów. Nie ustajemy więc w staraniach, aby podczas bezpośrednich rozmów z przedstawicielami świata biznesu przełamywać krzywdzący stereotyp myślenia o współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

Podczas tegorocznego XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska, weźmie udział w panelu „Jak pomagać skutecznie?”.

UNICEF Polska podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Uczestnicy rozmowy przybliżą dobre praktyki biznesu we współpracy z organizacjami i potrzebującymi. Dyskutować będą także o efektywnych modelach budowania relacji, o niezbędnej inkluzywności i rozumiejącym partnerstwie. A także o konieczności miarodajnej ewaluacji uzyskanych efektów i skutecznym podejściu do aspektów wzajemnej edukacji organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw. 

Pobierz darmowy przewodnik „NGO i biznes. Partnerstwo czy jednostronna korzyść?” 

Zobacz również

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

9 miejsc, w których kryzysy humanitarne utrudniają dzieciom edukację

W obliczu kryzysów humanitarnych edukacja jest dla dzieci szansą na normalną przyszłość. Zachowanie ciągłości nauki musi zawsze być priorytetem, ale niestety szacuje się, że na całym świecie 224 mln najmłodszych wymaga pilnego wsparcia edukacyjnego.

Więcej
Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

Nic o nas bez nas. Powstał Zespół ds. Partycypacji Dzieci i Młodzieży, wspólna inicjatywa RPD i UNICEF Polska

26 sierpnia w Biurze Rzeczniczki Praw Dziecka zostanie uroczyście zainaugurowana działalność Zespołu. Tworzą go młodzi aktywiści, ich rodzice, eksperci z różnych dziedzin, redaktorzy poruszający tematykę społeczną, w tym praw dzieci, a przewodniczy mu prof. Ewa Jarosz. 

Więcej
Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Wzrost zachorowań na mpox wśród dzieci we wschodniej i południowej Afryce

Mpox (dawniej małpia ospa) zagraża dzieciom we wschodniej i południowej Afryce. Przypadki zachorowań odnotowano m.in. w Demokratycznej Republice Konga, Burundi, Rwandzie, Ugandzie, Kenii i RPA.

Więcej