CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
CREATON Polska trzeci rok w programie „Przyjaciel UNICEF”

© UNICEF/Djemidzic

CREATON Polska sp. z o.o. trzeci rok z rzędu bierze udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Wsparcie firmy przełoży się na systemową pomoc dzieciom w krajach mierzących się z kryzysami humanitarnymi. Najmłodsi otrzymają wsparcie w kluczowych dla nich obszarach życia - w tym opieki medycznej, pomocy żywnościowej i ochrony przed przemocą.


Dzięki zaangażowaniu firm takich jak CREATON Polska sp. z o.o. możemy realizować programy szczepień, zapobiegać przemocy, wykorzystywaniu oraz wspierać dzieci zagrożone niedożywieniem. Współpraca z biznesem pozwala skuteczniej działać na rzecz najmłodszych oraz zaspokajać ich najpilniejsze potrzeby. UNICEF ratuje życie dzieci, zapewnia im dostęp do opieki medycznej i edukacji. Wspieramy potencjał, który ma w sobie każde dziecko.

We współczesnym, jakże niespokojnym świecie, najbardziej cierpią najmłodsi, którzy, choć nie inicjują wojen, są ich ofiarami. Nie mają też wpływu na gospodarkę czy środowisko, nie potrafią zadbać o siebie i są zdani na nas, dorosłych. Dlatego to właśnie im winni jesteśmy wsparcie na wszelkich płaszczyznach, od zaspokajania potrzeb bytowych po zapewnienie odpowiedniej edukacji i godnej przyszłości. 

Przekazane przez nas środki, w ramach wsparcia programu „Przyjaciel UNICEF”, po raz trzeci trafią do najbardziej potrzebujących. Zostaną przeznaczone na ratowanie ich życia i zdrowia, pomoc żywnościową, wodno-sanitarną i edukacyjną. To prawdziwy powód do radości i ogromnej satysfakcji dla całej naszej organizacji.

Bardzo cieszymy się, że istnieje taki Program, a przede wszystkim, że możemy wspólnie z innymi firmami brać w nim udział i w realny sposób wspierać wszystkich podopiecznych UNICEF. Stawać się ich przyjacielem, czyli kimś, kto, jak to zostało pięknie napisane na stronie internetowej organizacji, jest blisko zawsze wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny.

Karolina Krzyżanowska, dyrektor działu marketingu CREATON Polska sp. z o.o.

„Przyjaciel UNICEF”jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną.

CREATON Polska sp. z o.o. to producent dachówek ceramicznych należący do francuskiego koncernu TERREAL. Firma dołączyła do programu „Przyjaciel UNICEF” w 2021 roku.

Zobacz również

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot z tytułem Miasta Przyjaznego Dzieciom

Sopot oficjalnie otrzymał przyznawany przez UNICEF tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom.

Więcej
Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Dalpo Poland - nowy uczestnik Programu “Przyjaciel UNICEF”

Firma Dalpo Poland została nowym uczestnikiem programu „Przyjaciel UNICEF”, przekazując środki na pomoc dzieciom zmagającym się ze skutkami kryzysów humanitarnych. 

Więcej
Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Ubóstwo menstruacyjne w obozach dla uchodźców w Kaczin (Mjanma)

Podobnie jak Zaw Mar Luu, kobiety i dorastające dziewczęta żyjące w obozach dla uchodźców w Mjanmie, walczą, by przeżyć okres bezpiecznie i godnie.

Więcej