Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom za udział w akcji „UNICEF na Gwiazdkę – RAZEM DLA DZIECI”

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
podsumowanie akcji

Przez ostatnie 10 lat studenci z całej Polski wspierali UNICEF, prowadząc stoiska sprzedażowe na uczelniach. W 2012 roku zaprosiliśmy Wolontariuszy do udziału w zupełnie odmienionej akcji „UNICEF na Gwiazdkę - RAZEM DLA DZIECI”. Nowy projekt UNICEF adresowany jest do osób, które podejmują  różne działania mające na celu zbiórkę funduszy na rzecz dzieci.  Udział w maratonie? Charytatywny mecz piłki nożnej? A może biletowany występ amatorskiego kabaretu? Pomysłowość studentów nie ma granic.

Akcję rozpoczęliśmy 1 grudnia 2012 roku. Zaangażowało się w nią 20 uczelni z całej Polski. Celem akcji była pomoc dzieciom w ogarniętym klęską głodu Czadzie. Łącznie studenci zebrali 15 692,19 złotych!

na stronę

Do akcji „UNICEF na Gwiazdkę - RAZEM DLA DZIECI” na rzecz dzieci w Czadzie przyłączyły się:

  • Uniwersytet Warszawski
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
  • Uniwersytet Marie Skłodowskiej – Curie w Lublinie
  • Akademia Obrony Narodowej w Warszawie
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Pani Agnieszka Adamowska – organizatorka koncertu „Wytańczmy dzieciom uśmiech” zorganizowanego w szkole tańca Top Dance
  • Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • Uniwersytet Opolski
  • Uniwersytet Łódzki
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicz w Poznaniu
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Wydziału Zamiejscowy Prawa i Nauk o Gospodarce Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Stalowej Woli
  • Uniwersytet Gdański

Dziękujemy wszystkim studentom za ich zaangażowanie w akcję „RAZEM DLA DZIECI”. Dzięki takim inicjatywom każdego roku możemy ratować życie miliona dzieci na świecie.

Specjalnie podziękowania przekazujemy organizacji studenckiej ELSA - Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa.

Więcej o projekcie Razem dla dzieci www.razemdladzieci.org

Zobacz również

Eskalacja przemocy seksualnej w Sudanie

Eskalacja przemocy seksualnej w Sudanie

Od 2 lat w Sudanie trwa brutalny, ogólnokrajowy konflikt zbrojny. Dzieci są ofiarami przemocy – w tym gwałtów i napaści na tle seksualnym. Od początku 2024 roku odnotowano 221 gwałtów na niepełnoletnich.

Więcej
Sprawdzamy, jak realizowane są zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ dla Polski

Sprawdzamy, jak realizowane są zalecenia Komitetu Praw Dziecka ONZ dla Polski

Przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci, kwestia pieczy zastępczej i sytuacja dzieci z doświadczeniem uchodźczym – to główne zagadnienia z raportu zaprezentowanego podczas spotkania sejmowej Komisji ds. Dzieci i Młodzieży w Sejmie RP. 

Więcej
Czy dzieci w Polsce naprawdę są szczęśliwe? Wyniki badania UNICEF Polska

Czy dzieci w Polsce naprawdę są szczęśliwe? Wyniki badania UNICEF Polska

Zaskakujące rozbieżności w postrzeganiu szczęścia dzieci ujawnia nasz najnowszy raport „Prawa dziecka w Polsce 2024". Większość rodziców jest przekonana o dobrym samopoczuciu swoich dzieci, ale one mają odmienne zdanie.

Więcej